Produkty Tradycyjne 2011 w Szczecinie!

Szczecin stanie się w 2011 roku areną prezentacji Listy Produktów Tradycyjnych dzięki staraniom Wydziału Rolnictwa i Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego oraz Międzynarodowych Targów Szczecińskich. Tojuż kolejna edycja tego wyjątkowego przedsięwzięcia, które po raz pierwszy zostanie zorganizowane poza miejscem dotychczasowej lokalizacji – Krakowskim Przedmieściem wWarszawie.

Kandydatura Szczecina w roli gospodarza przyszłorocznej Listy Produktów Tradycyjnych zwyciężyła podczas spotkania Grupy Roboczej do spraw Produktu Tradycyjnego zorganizowanego przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w dniu 16 października br.,które towarzyszyło Targom NATURA FOOD 2010 w Łodzi. Pomysł prezentacji Listy Produktów Tradycyjnych podczas Pikniku nad Odrą (7-8.05.2011 r.) – jednej z największych imprez w regionie zachodniopomorskim mającej formę wielkiego weekendowego festynu, otwartego dla szerokiej publiczności, odbywającego się tuż nad Odrą w pięknej scenerii Wałów Chrobrego – okazał siębyćbezkonkurencyjny wobec 9 innych propozycji przedstawionych przez pozostałe województwa.

To olbrzymi sukces i wyróżnienie dla miasta, które ma szansę w przyszłym roku gościć turystów z różnych zakątków Polski i z zagranicy. Swoistym magnesem przyciągającym ich do Szczecina będzie, poza możliwością odwiedzenia Targów Turystycznych MARKET TOUR i Festiwalu Wyrobów Regionalnych, szansa poznania i skosztowania produktów związanych z tradycją polskich regionów, wpisanych na Listę Produktów Tradycyjnych. Podczas Pikniku nad Odrą w specjalnie utworzonej alei odbędzie się prezentacja Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz szesnastu urzędów marszałkowskich. Wydarzenie to będzie także znakomitą okazją do promocji turystycznej poszczególnych regionów Polski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności