fbpx
Strona głównaPozostałeProdukcja mleka w krajach Unii Europejskiej w 2008 r

Produkcja mleka w krajach Unii Europejskiej w 2008 r

Według oceny niemieckiej agencji badań rynkowych ZMP, produkcja mleka w krajach Unii Europejskiej w 2008 r. będzie większa niż w 2007 r. Czynnikiem wpływającym na wzrost będzie zwiększenie kwot produkcji o 0,5% w 11 krajach Unii, a następnie prawdopodobnie o 2% we wszystkich państwach członkowskich. N


Po raz pierwszy funkcjonowanie rynku mleka w Unii nie jest zakłócane interwencyjnym skupem masła lub mleka w proszku, ani subwencjami eksportowymi. Jednocześnie rośnie popyt na produkty mleczarskie. Ocenia się, że produkcja mleka w 27 krajach Unii zwiększy się o 1,5 mln ton. Ceny mleka wzrosły i są obecnie znacznie wyższe niż przed rokiem, co stymuluje produkcję. Czynnikiem ograniczającym może być utrzymywanie się na wysokim poziomie kosztów pasz.

(Agra Europe 2008, nr 2294, s. M/7)
W.M.

N

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.