fbpx
Strona głównaPozostałeProdukcja biopaliw w USA

Produkcja biopaliw w USA

Według specjalistów z amerykańskiego ministerstwa rolnictwa, w nadchodzącej dekadzie stabilizacji ulegnie ilość kukurydzy zużywanej w USA do produkcji biopaliw. W sezonie 2010-11 na ten cel przeznaczane będzie 35% kukurydzy zbieranej w USA. N


W sezonie 2006-07 udział ten wyniósł 15%, a w 2007-08 – 25%. Przewiduje się też, że zwolnieniu ulegnie wzrost ilości soi przeznaczanej do produkcji biopaliw. Udział ten zwiększył się z 2% w 2004-05 do blisko 20% w 2007-08. W nadchodzących latach ustabilizuje się on na poziomie 20%. W ocenie specjalistów z amerykańskiego ministerstwa rolnictwa produkcja biopaliw będzie mimo to rosnąć. Do ich wytwarzania używać się będzie więcej surowców tzw. drugiej generacji, czyli nie nadających się do spożycia.

(Agra Europe 2008, nr 2329, s. M/10) W.M.
foto: Wrp.pl

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.