fbpx

Problemy z dotrzymaniem terminu koszenia łąk

Od początku czerwca br. występują w woj. śląskim deszcze nawalne lub deszcze o dużym jednostkowym nasileniu, co spowodowało utrzymujące się podtopienia, zwłaszcza łąk. Nasilają się więc obawy rolników o dotrzymanie terminu koszenia łąk do 31 lipca.

– W szczególności dotyczy to producentów bydła, którzy po ubiegłorocznej suszy nie dysponują żadnymi zapasami pasz objętościowych i dla których pewny zbiór zielonki lub siana z pierwszego pokosu jest jedyną szansą na utrzymanie stada. Rolnicy ci nie są zainteresowani zastępczymi rozwiązaniami, np. mulczowaniem, i z nadzieją czekają na dogodny moment, nawet z opóźnieniem, na skoszenie łąk i zbiór zielonki lub siana – mówi Roman Włodarz, prezes Dolnośląskiej Izby Rolniczej.

W związku z tym zarząd ŚIR postuluje do Tomasza Nowakowskiego, prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o wydanie jednoznacznej informacji dla rolników o sposobie zawiadomienia ARiMR o niemożności dochowania terminu skoszenia łąk i zbioru zielonki w tym roku, aby uniknąć sankcji po ewentualnej kontroli na miejscu.

McHale - baner - kwiecień 2024
Axial Syngenta baner
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.