fbpx
Strona głównaWiadomościPrezydent powołuje radę ds. rolnictwa

Prezydent powołuje radę ds. rolnictwa

Prezydent Lech Kaczyński powołuje radę ds. rolnictwa i rozwoju wsi. W jej skład mają wejść najwybitniejsi przedstawiciele świata nauki, samorządu terytorialnego oraz organizacji rolniczych. Rada rozpocznie pracę najprawdopodobniej w kwietniu. N

“Nie odpowiadam bezpośrednio za politykę rolną, ale chciałbym jako najwyższy przedstawiciel naszego kraju przyczynić się do tego, by była ona bardziej skuteczna, by rolnictwo i wieś polska miała się jak najlepiej” – powiedział Prezydent, podczas finału konkursu Agroliga 2008, który się odbył w ubiegły piątek (13.03.). w Pałacu Prezydenckim.

Ta rada może być ciałem pragmatycznym i podejmie wspólny wysiłek analityczny, by stworzyć rozsądną, kompromisową i akceptowaną przez wszystkie siły polityczne w kraju, strategię rozwoju wsi” – mówił tego samego dnia na otwarciu targów Agrotech w Kielcach J. K. Ardanowski.

Skład całej rady jest jeszcze nieznany. Na razie wiadomo, że wejdzie do niej marszałek woj. świętokrzyskiego Adam Jarubas, który będzie reprezentował Związek Województw RP. Do rady ma również wejść dwóch przedstawicieli Krajowej Rady Izb Rolniczych.

“Każde ciało, które będzie pomagało w rozwiązaniu sytuacji, jaką mamy w rolnictwie jest potrzebne. Zdaję sobie sprawę, że prezydent to nie rząd, i nie wiele może, ale jeśli z tego mają powstać jakieś ciekawe propozycje to zawsze jest szansa, że ktoś się nad nimi pochyli” – powiedział redakcji portalu Wrp.pl Robert Jakubiec, członek zarządu KRIR.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy skład rady poznamy do końca marca. Natomiast 24 kwietnia w Pałacu Prezydenckim odbędzie się szczyt rolniczy, który najprawdopodobniej zainauguruje pracę rady.

M. Simiński/Wrp.pl
Foto: Kancelaria Prezydenta RP

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.