fbpx
Strona głównaWiadomościPrezydent powołał Radę ds. rolnictwa

Prezydent powołał Radę ds. rolnictwa

Jan Krzysztof Ardanowski (na foto), doradca prezydenta ds. rolnictwa, został przewodniczącym powołanej wczoraj przez Lecha Kaczyńskiego Rady ds. Wsi i Rolnictwa. W skład nowego organu weszło 16 przedstawicieli świata nauki, związków zawodowych, samorząd terytorialnego i organizacji rolniczych. Rada ma być dla Prezydenta ciałem doradczym i opiniotwórczym w sprawach rolnictwa. N

Głównym zadaniem powołanej Rady będzie analizowanie i ocenianie aktów prawnych dotyczących rolnictwa. J.K. Ardanowski zapowiadał, że jej prace będą się również skupiały nad stworzeniem akceptowanej przez wszystkie siły polityczne wspólnej strategii rozwoju wsi.

W skład Rady weszli przedstawiciele różnych instytucji i organizacji związanych z rolnictwem. Samorząd rolniczy będzie reprezentował Robert Jakubiec, członek zarządu Krajowej Rady Izb Rolniczych, a NSZZ “Solidarność” Rolników Indywidulanych, jego przewodniczący senator Jerzy Chróścikowski. Jest także Adam Jarubas, marszałek woj. świętokrzyskiego, o którego nominacji mówiło się już od samego początku. Miejsce w Radzie znalazło się również dla Związku Gmin Wiejskich, który będzie reprezentował Jerzy Zająkała. Swojego przedstawiciela w osobie dr Aliny Kozińskiej-Bałdygi ma również Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich.

W skład nowego organu weszli również naukowcy z Instytutu Rozwoju Wsi i Rolnictwa PAN, Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej, Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach, Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Rada zainauguruje pracę podczas szczytu rolniczego, który odbędzie się pod koniec kwietnia w Pałacu Prezydenckim.

MS/Wrp.pl
foto: Kanecelaria Prezydenta
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.