Prezes Z. Ch. “Police” odwołany

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy, które zebrało się w Policach 12 czerwca br. zdecydowało o zmianach w składzie Rady Nadzorczej oraz Zarządzie Z.Ch. POLICE” SA. Odwołano m.in. Prezesa Spółki – Mirosława Bochórskiego.”

Z funkcji Członka Zarządu Spółki NWZA odwołało także Pawła Ofmana.
– Prezes i członkowie Zarządu zarządzają Spółką w imieniu i dla akcjonariuszy. Zgodnie z przyjętymi zasadami, Spółka nigdy nie komentowała i nie komentuje decyzji swoich właścicieli – powiedział Janusz Motyliński, członek Zarządu Z.Ch. POLICE” SA.
Po dzisiejszej (12.06.06) decyzji NWZA, Spółką kierują członkowie Zarządu Janusz Motyliński i Wojciech Kolenda, co zgodnie ze statutem odpowiada wymogowi dwuosobowej reprezentacji Z.Ch. “POLICE” SA.
Zmiany w Radzie Nadzorczej
Podczas posiedzenia akcjonariusze zdecydowali o odwołaniu z zasiadania w Radzie Nadzorczej Czesława Burzyńskiego. Jednocześnie NWZA powołało nowych członków Rady – Jana Bisa oraz Agnieszkę Małachowską. Od kwietnia 2006 r, kiedy to z pełnienia swojej funkcji zrezygnował powołany na prezesa Nafty Polskiej Marek Drac-Tatoń, w Radzie Nadzorczej Z.Ch. “POLICE” SA pozostawało wakujące miejsce.
Zgodnie ze statutem Z.Ch. “POLICE” SA oraz przepisami Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 18 marca 2003 r. w sprawie przeprowadzenia postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko członka Zarządu, w niektórych spółkach handlowych (Dz.U. z 2003r. Nr 55 poz. 476) członkowie Zarządu Spółki wybierani są w drodze postępowania konkursowego. W Radzie Nadzorczej Z.Ch. “POLICE” zasiadać może od 5 do 12 członków.
Mirosław Bachórski ze Spółką związany był od 2002 r. Funkcję Prezesa Zarządu pełnił od września 2005 r., wcześniej był Członkiem Zarządu Dyrektorem Handlowym Zakładów Chemicznych “POLICE” SA.
Paweł Ofman funkcję Członka Zarządu Z.Ch. “POLICE” SA pełnił od września 2005 roku. W latach 2002-2003 pracował w Zakładach Chemicznych “POLICE” SA na stanowisku Głównego Specjalisty ds. Analizy i Kontroli Kosztów.

Rzecznik Z.ch.Police

opr. MS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności