Prezes Polskiego Związku Zrzeszeń i Hodowców Drobiu apeluje

Szanowni hodowcy i producenci drobiu!

Decyzje o pomocy UE dla Ciebie, są zależne od Twojego współdziałania !

Nasza organizacja (społeczno-zawodowa) po raz kolejny uczestniczy w działaniach na rzecz obrony interesów branży drobiarskiej, która obecnie doświadcza dotkliwego gospodarczo kryzysu, praktycznie każdego z działów produkcji.

Skala strat spowodowanych przez gwałtowne zatrzymanie handlu wewnątrzwspólnotowego i eksportu na rynki trzecie jest tak wielka, że grozi to upadkiem wielu podmiotów z powodu faktu, iż europejska w tym polska branża drobiarska jest proeksportowa, mająca duże nadwyżki produkcyjne konieczne do ulokowania na wielu rynkach poza krajami wytwarzania.

W Unii Europejskiej nie ma regulacji dotyczących drobiarstwa, wobec czego jedynie możemy ubiegać się o nadzwyczajne rozwiązania pomocowe, do wprowadzenia których potrzeba decyzji Parlamentu i Rady UE oraz Komisji Europejskiej.

Wobec powyższego, prosimy i gorąco apelujemy do wszystkich osób pracujących w branży drobiarskiej, o osobisty udział i kierowanie pism do wszystkich polskich europarlamentarzystów z opisem swoich osobistych dramatów: braku możliwości sprzedaży, gwałtownego spadku cen i poniesionych strat z planowej cyklicznej produkcji oraz z prośbą o uruchomienie art. 219,221 i 222 Rozporządzenia o Wspólnej Organizacji Rynków i włączenie drobiu i jaj.

W kierowanych pismach prośmy również o czasowe zmniejszenie kontyngentów importowych na mięso i przetwory drobiowe do UE i o odrzucenie wniosku Ukrainy o zwiększenie kwoty dostępu mięsa drobiowego do rynku UE.

Jest nas drobiarzy tysiące, a polskich europarlamentarzystów jest 52, z których każdy ma jednakowe i ogromne znaczenie w Parlamencie Europejskim, a nasze zaangażowanie we wsparciu dążeń Pana Janusza Wojciechowskiego Komisarza ds. Rolnictwa za pośrednictwem europosłów, zwiększa szanse na podjęcie decyzji korzystnych dla branży drobiarskiej.

Decyzje o pomocy Unii Europejskiej dla każdego z nas są zależne od Twojego współdziałania!

Andrzej Danielak, prezes PZZHiPD

Źródło: PZZHiPD

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności