Prezes Dolnośląskiej Izby Rolniczej zatrzymany przez policję

Jak poinformowała PAP, wczoraj policja we Wrocławiu zatrzymała prezesa Dolnośląskiej Izby Rolniczej Leszka G, w związku ze śledztwem dotyczącym korupcji przy przyznawaniu unijnych pieniędzy. To już trzecie zatrzymanie w tej sprawie.

Wcześniej policja zatrzymała również dyrektorkę ARiMR i wiceszefową wrocławskiego PSL Bożenę R. PAP informuje że, prawa dotyczy okresu sprzed kilku miesięcy. Wtedy to kobieta była zastępcą prezesa izby rolnej, Leszka G. W kwietniu br., zatrzymano również mężczyznę, który był członkiem komisji przyznającej gospodarstwom unijne pieniądze. Policja złapała go w chwili, gdy odbierał łapówkę w wysokości 4,5 tys. zł – podaje PAP.

Jak poinformowała PAP, w środę rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu Paweł Petrykowski poinformował, że, zarówno dyrektor Dolnośląskiej Izby Rolniczej Leszek G., jak i dyrektorka ARiMR Bożena R. są podejrzewani o przekroczenie swoich uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowych.”

Bożena R. i Leszek G. mają być przesłuchani przez prokuraturę, która dzisiaj ma podać więcej szczegółów dotyczących całego śledztwa. Do tego czasu ani policja ani prokuratura nie udziela żadnych informacji.

O sprawie będziemy informować na bieżąco.