Premiery New Holland na wystawie w Bednarach

Już 18 września rozpoczyna się kolejna edycja Międzynarodowej Wystawy Rolniczej AGRO SHOW 2015. W Bednarach koło Poznania, na ponad 145 tysiącach m2 powierzchni wystawowej, ziemia zadrży od tysięcy koni mechanicznych. Wśród wystawców nie zabraknie już tradycyjnie maszyn New Holland. Na niebiesko-żółtym stoisku lidera pojawi się m.in.: nowa seria ciągników T7 wyposażona w silnik spełniający normy emisji spalin Tier 4B, a także seria T8 o najdłuższym rozstawie osi w swojej klasie.

– Zapewniamy, że nie zawiedziemy oczekiwań fanów i użytkowników maszyn rolniczych, a także tych, którzy rozglądają się za nowym nabytkiem do swojego gospodarstwa. Jak co roku pojawimy się na Agro Show z naszymi premierowymi maszynami. W tegorocznej edycji stawiamy na moc i jednocześnie cały czas promujemy rozwiązania ekologiczne. Właśnie takie połączenie nowoczesnych technologii z ich praktycznym wykorzystaniem w gospodarstwie nadaje kierunek naszym nowościom i całej branży techniki rolniczej. Agro Show w Bednarach daje nam możliwość do zapoznania się z uwagami rolników, pozwala poznać ich oczekiwania, które w późniejszym etapie realizujemy w postaci kolejnych premier – jak np. tegoroczna seria T7 – mówi Tomasz Wieja, Marketing Manager New Holland.

Stylistyka ciągników T7 została w pełni odświeżona. Maszyny uznawane za ikonę stylu polskich i światowych gospodarstw, otrzymały teraz wykończenie, które przywodzi na myśl kultowe pojazdy ze świata motoryzacji. Skośne reflektory przednie, będące znakiem firmowym New Holland, wyposażono w światła LED. Elegancką linię maski wykończono wyraźnie zaznaczonymi otworami wentylacyjnymi w kształcie skrzeli. Rozszerzone panele boczne zapewniają lepszą ochronę przed wnikaniem pod maskę zanieczyszczeń i resztek materiału. Na dachu o smukłej linii z charakterystycznym profilem przypominającym skrzydła mewy umieszczono jeszcze większą liczbę świateł roboczych. Oświetlają one obszar 360 stopni wokół maszyny, zapewniając większą wydajność podczas pracy nocą.

Podczas Agro Show 2015 New Holland zaprezentuje także m.in. serię T8 z tylnymi gąsienicami SmartTrax™, które gwarantują przyczepność maszyny i ograniczają wytwarzanie kolein. –„Nowa seria nosi nazwę GENESIS, nawiązującą do historycznej już maszyny sprzed 20 lat, która zrewolucjonizowała wówczas spojrzenie na mechanizację rolnictwa. Współczesny T8 GENESIS® wyposażony jest w potężnej mocy silnik FPT Cursor 9, zgodny z normą emisji spalin Tier 4B. Dzięki chronionej wieloma patentami technologii ECOBlue™ HI-eSCR maszyna zapewnia również oszczędność paliwa. Najważniejszą zaletą T8 są jednak gąsienice, które dzięki zwiększonej powierzchni styku z podłożem pozwalają wcześniej rozpocząć pracę w polu, bez trudu przemieszczając się po mokrej, wiosennej glebie” – mówi Łukasz

Chęciński, specjalista produktowy New Holland ds. ciągników.

„Podczas Agro Show nie zabraknie również flagowych modeli żółtych kombajnów o średniej mocy. Reprezentant serii – model CX8.80, dzięki modernizacji systemów separującego i czyszczącego cechuje się jeszcze większą wydajnością oraz lepszymi parametrami zbioru ziarna w stosunku do swojego poprzednika. Kombajn ten został wyposażony w nową, bardziej komfortową kabinę typu Harvest Suit Ultra oraz zmodernizowany silnik typu Cursor9 Tier 4B. Jako standard wprowadzono takie rozwiązania jak: Opti-Clean™,  Opti-Fan™ ora z Opti-Speed™” – mówi Józef Dębski, Specjalista Produktowy ds. maszyn żniwnych New Holland.

Ponadto odwiedzający będą mogli podziwiać najnowszą generację kombajnów serii CR, które są jednymi z najbardziej wydajnych i zaawansowanych technologicznie. Serię tę reprezentować będzie model CR10.90 – największy i najbardziej wydajny kombajn na świecie o mocy silnika 654KM i o potwierdzonej w testach wydajności zbioru ziarna pszenicy 100 ton/h. Bijący rekordy kombajn CR10.90 wyposażony jest w unikalną technologię New Holland – Twin Rotor™, która oparta jest na podwójnych, wysokowydajnych rotorach połączonych z systemem DFR (Dynamic Feed Roll™). Zastosowana w tych kombajnach technologia omłotu rotorowego, w połączeniu z innowacyjnymi funkcjonalnościami, takimi jak systemy: SmartTrax™, IntelliCruise™, IntelliSteer™ oraz Opti-Clean™ i Opti-Spread™, gwarantuje rolnikom uzyskanie najlepszej w swojej klasie jakości ziarna i słomy, przy najniższych nakładach jednostkowych zbioru.

– Na wystawie nie może zabraknąć również pras belujących do sianokiszonki oraz słomy. Szczególną uwagę zwiedzający powinni zwrócić na prasę zmiennokomorową typu 150RBC, ze zmodernizowanym systemem sterowania zgniotem beli. Nowy system sterowania pozwala na zdalne modyfikowanie stopnia zgniotu w trakcie zawijania beli. W zależności od potrzeb można tworzyć bele z miękkim lub twardym rdzeniem, co jest nowością w tego typu prasach – dodaje Michał Jankowski, specjalista produktowy New Holland ds. maszyn zielonkowych.

– Siedemnasta edycja Międzynarodowej Wystawy Agro Show w Bednarach potrwa od 18 do 21 września. Odwiedzający stoisko New Holland podczas tegorocznej wystawy Agro Show w Bednarach na pewno nie będą się nudzić. Zarówno na dorosłych, jak i dzieci, oprócz maszyn, czekają liczne atrakcyjne niespodzianki. Zapewniam, że każdy wyniesie niezapomniane wrażenia oraz będzie jeszcze długo wspominać to, co zobaczył na naszym stoisku. Uczestnicy wystawy będą mogli ponadto zapoznać się z wnętrzem prezentowanych maszyn. Każdy będzie mógł usiąść "za sterami" prawie wszystkich modeli ciągników, a także zajrzeć pod maskę, by zapoznać się z zastosowanymi rozwiązaniami.  W imieniu New Holland serdecznie zapraszamy całe rodziny – mówi Tomasz Wieja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności