Premierowy portal AgroPogoda na kieleckim AGROTECHU

MeteoGroup, wiodący w Europie dostawca usług meteorologicznych, uruchamia nowy portal AgroPogoda dostosowany do potrzeb rolnictwa. Premiera nowego portalu odbędzie się podczas Targów AGROTECH Kielce w dniach 11-13 marca 2011.Unikatowy serwis umożliwia rolnikom korzystanie w codziennej pracy z dokładnych prognoz, opracowywanych specjalnie dla ich lokalizacji z uwzględnieniem specyfiki prac w gospodarstwie.

Rzetelne dane pogodowe mają fundamentalne znaczenie dla branży rolniczej, bezpośrednio zależnej od warunków meteorologicznych. AgroPogoda łączy różnorodność dostarczanych informacji z prostotą obsługi.

MeteoGroup nie tylko dostarcza szczegółowe prognozy pogody ale także przewiduje wpływ pogody na takie specyficzne czynniki, jak np. czas kiełkowania nasion, dogodny moment dla suszenia trawy czy temperaturę gruntu. Aplikacje agrometeorologiczne są tak zaprojektowane, aby stanowiły praktyczne narzędzie wspomagające planowanie prac w gospodarstwie.

Country Manager MeteoGroup Polska, Monika Muchin stwierdziła: AgroPogoda bazuje na modelu, który MeteoGroup z powodzeniem wdrożyła w innych krajach europejskich. Bardzo się cieszymy, że możemy zaoferować również polskim rolnikom nasz portal. Jest to bardzo nowoczesne narzędzie, unikatowe na rynku polskim, maksymalnie dostosowane do ich potrzeb. Trafna prognoza pogody pozwala lepiej zorganizować pracę i zminimalizować wydatki np. poprzez informację o najbardziej korzystnym czasie dla przeprowadzenia oprysków.”
AgroPogoda zostanie zaprezentowana na Targach AGROTECH w Kielcach, w dniach 11-13 marca 2011. Zapraszamy serdecznie na stoisko w Hali H nr H18 oraz na oficjalną stronę portalu www.agropogoda.meteogroup.pl.

Aby uzyskać więcej informacji na temat portalu AgroPogoda prosimy o kontakt:
Monika Muchin, Country Manager, MeteoGroup Polska
Tel/Fax 00 48 22 610 29 39, E: Monika.Muchin@meteogroup.com, W: www.meteogroup.pl

Informacje uzupełniające
MeteoGroup jest wiodącym w Europie prywatnym dostawcą usług meteorologicznych, posiada biura prognoz w 8 krajach europejskich i w Stanach Zjednoczonych, obsługujące klientów na całym świecie.
Jest to firma oferująca pełen zakres usług meteorologicznych, dostarczająca gotowe produkty klientom różnych branż. Założona w 1986 spółka cieszy się niepodważalną reputacją jeśli chodzi o jakość i innowacyjne rozwiązania w dziedzinie prognozowania pogody.
Doświadczeni meteorolodzy opracowują prognozy, zapewniają wsparcie merytoryczne, monitorowanie zjawisk pogodowych i konsultacje 24 godziny na dobę przez 365 dni w roku. Ponadto, grupa badawcza zajmująca się modelowaniem procesów meteorologicznych nieustannie rozwija i udoskonala własne techniki prognozowania isystemy przetwarzania i dystrybucji danych.
Właścicielem MeteoGroup jest PA Group, międzynarodowa grupa świadcząca zindywidualizowane usługi w obszarze informacji i mediów. Do PA Group należy między innymi The Press Association, narodowa agencja informacyjna Wielkiej Brytanii i Irlandii. MeteoGroup posiada biura w Belgii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Niemczech, Polsce, Szwecji, USA i Wielkiej Brytanii.

Źródło: MeteoGroup Polska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności