Premierowe Złote Medale przyznane!

28 – to rekordowa, jak do tej pory, liczba przyznanych nagród w konkursie o Złoty Medal MTP na targach rolniczych Polagra-Premiery 2012. Medale zostaną wręczone podczas gali nagród w trzeci dzień targów – 18 lutego w Poznaniu.

Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich to jedna z najbardziej rozpoznawalnych i prestiżowych nagród na polskim rynku. W tym roku dodatkowo laureaci Złotego Medalu otrzymali Pakiet medalisty (komplet materiałów promocyjnych i pakiet usług). Co więcej – produkty nagrodzone Złotym Medalem prezentowane będą na ekskluzywnym stoisku zlokalizowanym w centrum ekspozycji targowej – Strefa Mistrzów (w pawilonie nr 3, 5 oraz w czteropaku” w przy pawilonie 7A), gdzie będzie można głosować na nagrodzone produkty w ramach nowego konkursu “Złoty Medal – Wybór Konsumentów 2012”

Polagra dla każdego
Polagra-Premiery (16-19 lutego w Poznaniu) to nie tylko szeroka ekspozycja maszyn i urządzeń rolniczych. To także źródło najświeższej wiedzy z rynku, dzięki organizowanym, przy współudziale stowarzyszeń, związków oraz mediów branżowych, konferencjom i debatom.
W tym roku poruszone zostaną takie tematy jak: “Rolnictwo dla energetyki”, “Znaczenie i przyszłość dużych dzierżaw rolnych w Polsce”, “Perspektywy rynku zbóż”, “Stosowanie kwalifikowanego materiału siewnego”, “Jak oszczędnie, pod względem zużycia paliwa, pracować ciągnikami i innymi maszynami”, “Problemy rozwoju technicznych środków produkcji rolniczej”, “EGR kontra SCR – dwie drogi do czystych spalin” czy “Sprzedaż, zakup, dzierżawa ziemi rolnej w świetle najnowszych przepisów”.
Z myślą o młodych rolnikach przygotowano Europejski Dzień Młodego Rolnika, podczas którego zostaną wręczone nagrody w ramach ogólnopolskiego konkursu “Najbardziej innowacyjny młody rolnik” (17 luty).
Zespół Polagry-Premiery przygotował także program dla kobiet – w pawilonie nr 8A na przestrzeni pokazowej “Nowoczesna Gospodyni” odbędą się pokazy oraz prezentacje polskich wizażystów i stylistów, którzy będą udzielać bezpłatnych porad dotyczących pielęgnacji, najnowszych trendów i kolorystki (18-19 luty).
Więcej informacji na temat programu wydarzeń, cen biletów oraz ekspozycji na stronie www.polagra-premiery.pl

Lista produktów nagrodzonych Złotym Medalem MTP na Międzynarodowych Targach Mechanizacji Rolnictwa POLAGRA-PREMIERY 2012

Maszyny i Urządzenia

1.Ciągnik rolniczy NEW HOLLAND T8.390
CNH America LLC, USA
Zgłaszający: New Holland/ CNH Polska, Płock

2.Ciągnik rolniczy 7280R
John Deere Waterloo Works, USA
Zgłaszający: John Deere Polska sp. z o.o., Jelonek k/Poznania

3.Ciągnik rolniczy Fendt 724 SCR Vario
AGCO GmbH, Niemcy
Zgłaszający: KORBANEK sp. z o.o., Tarnowo Podgórne

4.Ciągnik Massey Ferguson MF 7624 Dyna -VT
AGCO S.A., Francja
Zgłaszający : KORBANEK sp. z o.o., Tarnowo Podgórne

5.Ciągnik CLASS AXION 900
CLASS, Niemcy
Zgłaszający: Class Polska Sp. z o.o., Niepruszewo

6. Kombajn serii S z systemem Machine Sync
John Deere Harvester Works, USA
Zgłaszający: John Deere Polska sp. z o.o., Jelonek k/Poznania

7. Prasy zwijające serii 900
John Deere Usine Arc Les Gray, Francja
Zgłaszający : John Deere Polska sp. z o.o., Jelonek k/ Poznania

8.Robot szklarniowy OSzA-3 atomizerowy opryskiwacz szklarniowy
ŁUKOMET Krzysztof Łuszczyk , Całowanie

9.TELEMATICS na maszynie -TONI
CLASS Agrosystems GmbH &Co. KG, Niemcy
Zgłaszający: Class Polska sp. z o.o., Niepruszewo

10.Rozpylacz eżektorowy dwustrumieniowy AI3070
TeeJet Technologies , USA
Zgłaszający: TeeJet Technologies, Poznań

11.Monitor wydajności rozpylaczy 750 T
TeeJet Technologies , USA
Zgłaszający: TeeJet Technologies, Poznań

12.Kosiarka dyskowa tylna KT 301 SH z centralnym zawieszeniem i spulchniaczem
SaMASZ sp. z o.o., Białystok

13.System ASG- EUPOS w rolnictwie precyzyjnym
Główny Urząd Geodezji i Kartografii, Warszawa
Zgłaszający : AGROCOM Jerzy Koronczok, Żędowice
i Główny Urząd Geodezji i Kartografii, Warszawa

14.Przyczepiane opryskiwacze polowe serii PELIKAN
“BURY” Maszyny Rolnicze Wojciech Bury, Woźniaków

15.Kombajn do zbioru i czyszczenia warzyw z wymiennymi adapterami roboczymi
Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe AKPIL Kazimierz Anioł
Pilzno

16.Opryskiwacz samojezdny PANTERA 4001
AMAZONEN – WERKE H. Dreyer GmbH & Co. KG, Niemcy
Zgłaszający: TECH -KOM Przemysław Laskowski, Żabikowo

17.Głowica rozdzielająca Joskin SCALPER ©
Joskin Polska Sp. z o.o., Trzcianka

18.Prasoowijarka stałokomorowa Lely Welger RPC 245 Tornado
Lely International N.V.
Zgłaszający: Lely Polska sp. z o.o., Mława

Odmiany roślin uprawnych

19.Życica mieszańcowa odmiana NADZIEJA
Poznańska Hodowla Roślin sp. z o.o., Tulce

20. Łubin wąskolistny odmiana KARO
Poznańska Hodowla Roślin sp. z o.o., Tulce

21.Pszenica zwyczajna ozima odmiana NATULA
Małopolska Hodowla Roślin HBP sp. z o.o. , Kraków

22.Pszenica zwyczajna ozima odmiana BANDEROLA
DANKO Hodowla Roślin sp. z o.o. z/s w Choryni

23.Pszenżyto ozime odmiana FREDRO
DANKO Hodowla Roślin sp. z o.o. z/s w Choryni

24.Burak cukrowy odmiana FINEZJA
Kutnowska Hodowla Buraka Cukrowego Sp. z o.o., Kłodawa

25.Pszenica zwyczajna ozima odmiana BAMBERKA
Hodowla Roślin Strzelce sp. z o.o. Grupa IHAR, Strzelce

26.Owies zwyczajny jary odmiana BINGO
Hodowla Roślin Strzelce sp. z o.o. Grupa IHAR, Strzelce

27.Fasola zwykła karłowa odmiana UNIWERSA
Spójnia Hodowla i Nasiennictwo Ogrodnicze sp. z o.o., Nochowo

28.Rzodkiewka odmiana FRIDA F1
Krakowska Hodowla i Nasiennictwo Ogrodnicze POLAN sp. z o.o., Kraków