fbpx
Strona głównaTechnikaAktualnościPremiera opryskiwacza John Deere R900. Co oferują nowe maszyny?

Premiera opryskiwacza John Deere R900. Co oferują nowe maszyny?

W drugiej połowie kwietnia w Bednarach miała miejsce polska premiera opryskiwacza John Deere R975i. Rozstaw belki opryskowej maszyny o pojemności zbiornika 7500l wynosi 36 m, a dysze opryskowe rozłożone są co 25 cm. 

– Tę opcję z 25-centymetrowym rozstawem dysz nazwaliśmy rozwiązaniem typu „On Centre” („pośrodku”). Dlaczego? Ponieważ między każdą parą korpusów dysz o rozstawie 50 cm na belce opryskowej umieszczana jest dodatkowa dysza. Dodaliśmy też korpusy dysz krańcowych, które poszerzają lub odcinają oprysk. Eliminujemy dzięki temu niedokładną aplikację substancji w okolicach końca belki. Cały układ oprysku można dowolnie konfigurować w zależności od  uprawy, a jeśli planujemy opryskiwać teren pasowo w celu zmniejszenia kosztów produkcji. To perfekcyjnie przemyślana strategia – mówił Karol Zgierski, specjalista ds. produktu z John Deere Polska.

Karol Zgierski, specjalista ds. produktu z John Deere Polska podczas prezentacji opryskiwacza R900, fot. mw
Karol Zgierski, specjalista ds. produktu z John Deere Polska podczas prezentacji opryskiwacza R900, fot. mw

Wydajność R975i dodatkowo zapewnia 2-obwodowy system PowerSpray™ – gwarantuje szybsze napełnianie, dynamiczne mieszanie oraz skuteczne płukanie. Co więcej, system błyskawicznie dostosowuje się do zmiany prędkości opryskiwacza lub sekcji.

– Dzięki takiej technologii jak w R900, oszczędzamy nawet 5 proc. na zakupie środków ochrony roślin. Tak zaawansowane maszyny są jednym z filarów rolnictwa precyzyjnego, które dąży do maksymalnej optymalizacji procesów rolniczych, a co za tym idzie = kosztów – mówi Bartosz Białas, kierownik marketingu John Deere Polska.

W gospodarstwie wspomaganym nowoczesnymi technologiami kluczową rolę może odgrywać Operations Center, które pozwala zarządzać gospodarstwem w sposób świadomy.

Zobacz także: John Deere 6R premierowo na lotnisku w Bednarach

System pozwala użytkownikom zbierać bardzo duże ilości danych, które następnie jest w stanie przekuć na strategiczne decyzje, a co za tym idzie rzeczywiste wyniki ekonomiczne. Operations Center to darmowe narzędzie wraz aplikacją mobilną do zarządzania gospodarstwem, dostępnym dla każdego rolnika a dzięki połączeniu z usługami firm zewnętrznych daje klientom nieograniczone możliwości w zbieraniu danych, czyli tego, co najcenniejsze.

Widok opryskiwacza podczas pracy w Operation Center, fot. mw
Widok opryskiwacza podczas pracy w Operation Center, fot. mw

Dane maszyn, dokumentacja agronomiczna jak i ustawienia maszyn są zapisywane w „chmurze” Operations Center. Dzięki systemowi telematycznemu JDLink mamy możliwość sprawdzenia informacji o lokalizacji i godzinach pracy maszyny (co jest bardzo ważne dla zaplanowania przeglądów okresowych z odpowiednim wyprzedzeniem), monitoring kodów błędów, zdalną diagnostykę za pomocą Service Advisor Remote a nawet wykrywanie potencjalnych usterek za pomocą usługi Expert Alerts.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.