fbpx
Strona głównaFirmy i produktyPremiera New Holland – prasa BR 120 z serii BR 100 Utility

Premiera New Holland – prasa BR 120 z serii BR 100 Utility

23-26 września, w czasie Międzynarodowej Wystawy Rolniczej Agro Show, miała miejsce polska premiera prasy BR 120 z serii BR 100 Utility. Nowość pojawiła się wśród wielu maszyn New Holland, które można było obejrzeć podczas wydarzenia. Maszyna spotkała się z dużym zainteresowaniem odwiedzających.

Prasy stałokomorowe, łańcuchowo-prętowe Utility o rozmiarze komory 120×120 cm dedykowane są dla małych i średnich gospodarstw, które belują mniej więcej 1000 bel rocznie. Prasa BR 120 przeznaczona jest do zbioru każdego rodzaju materiału bez możliwości docinania. Niskie zapotrzebowanie maszyny na moc (60 KM) sprawia, że praktycznie każde niewielkie gospodarstwo może taką prasę wykorzystywać do swoich indywidualnych potrzeb, dostosowując ją do własnych możliwości sprzętowych.

Zamontowany w prasie podbieracz 4-listwowy o szerokości 192 cm bardzo dobrze nadaje się do podbierania pokosów w każdych warunkach terenowych, również dzięki odciążeniu sprężynowemu. Gumowe, sztywne kółka podbieracza mogą – w miarę potrzeby – zostać zastąpione metalowymi kółkami po obu stronach.

Istotnym mechanizmem w prasie BR 120 jest komora prasowania, która składa się z 34 listew i 1 rolki podłogowej. W zależności od potrzeb – za pomocą prostej regulacji mechanicznej na prasie – można uzyskać trzy stopnie zgniotu. Komora prasowania i formowania beli posiada system zgniotu, który jest uzyskiwany mechanicznie za pomocą haków i sprężyn po obu stronach komory.

Dodatkowo, spośród 3 wariantów możemy wybrać rodzaj sterownika kontroli owijania:

  • sterownik M50 – aktywacja owijarki siatką/sznurkiem za pomocą linki z kabiny ciągnika,
  • sterownik M100 – aktywacja owijarki siatką/sznurkiem za pomocą przycisku na sterowniku po osiągnięciu rozmiaru beli i sygnale akustycznym,
  • sterownik M200 – aktywacja owijarki siatką/sznurkiem automatycznie po osiągnięciu rozmiaru beli i sygnale akustycznym.

W każdym przypadku ilość owinięć siatki/sznurka regulowana jest mechanicznie na prasie. Opcjonalnie można prasy wyposażyć również w automatyczne smarowanie łańcuchów, wyrzutnik bel, schodki serwisowe, wał szerokokątny.

Prasa BR 120 dostępna jest w całej Polsce, w salonach autoryzowanych dilerów New Holland.

Źródło: New Holland

 

 

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.
[newsletter_signup_form id=4]