fbpx
Strona głównaWiadomościPremier zapowiada system powszechnego ubezpieczenia gospodarstw od klęsk, w tym ASF-u i...

Premier zapowiada system powszechnego ubezpieczenia gospodarstw od klęsk, w tym ASF-u i ptasiej grypy

Na dobre rozpoczyna się walka o wiejski elektorat. Już podczas wyborów prezydenckich to głosy właśnie polskiej wsi przeważyły szalę zwycięstwa na korzyść ubiegającego się o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudy. Podobnie może być w wyborach parlamentarnych i bez wątpienia zdaje sobie z tego sprawę partia rządząca. Tym razem premier Mateusz Morawiecki zapowiedział przyjęcie w tym roku powszechnego programu ubezpieczeń dla rolników od klęsk żywiołowych, w tym ASF-u i ptasiej grypy.

– Konstruujemy – i już w tym roku przyjmiemy – wielki program ubezpieczenia od klęsk żywiołowych i tych innych, przed którymi trudno się obronić, jak ASF, jak ptasia grypa – zapowiedział premier podczas święta “Wdzięczni polskiej wsi” w Bobolicach w woj. zachodniopomorskim cytowany przez portal Business Insider.

Jak zapowiada premier, program ma obejmować całą wieś i rolników, a jego charakter ma nie być komercyjny.

Premier Morawiecki zapowiedział też przedłużenie programu wsparcia dla gmin popegeerowskich; w przyszłym roku rząd ma przeznaczyć na ten cel 1,5 mld zł.

Chociaż premier konsekwentnie nie reaguje na wezwania lidera Agrounii Michała Kołodziejczaka do rozmów, zapowiedź wprowadzenia systemu powszechnych ubezpieczeń od klęsk jest bez wątpienia odpowiedzią na postulaty organizacji, która wśród podstawowych problemów rolników wymienia właśnie brak podobnego systemu.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.