Premier powołał nowego szefa ARR

Nowym prezesem Agencji Rynku Rolnego zostanie Władysław Łukasik. Zastąpi on na tym stanowisku zdymisjonowanego pod koniec kwietnia br. Bogdana Twarowskiego. N

Władysław Łukasik pełnił od grudnia 2007 funkcję zastępcy prezesa KRUS. Z wykształcenia jest ekonomistą. Wcześniej pracował w ministerstwie rolnictwa. W latach 2002-2003 był prezesm Krajowej Spółki Cukrowej. W czwartek, 8 maja otrzymał nominację na szefa ARR.

Nowy prezes nie ma łatwego zadanie. Przede wszystkim będzie musiał poprawić wizerunke tego stanowiska i odbudować zaufanie pracowników, po tym jak jego poprzednik został zdymisjonowany w świetle skandalu. Pracownicy ARR w specjalnym liście do Julii Pitery zarzucili Twarowskiemu zasiadanie w radach nadzorczych trzech spółek. Jak wiadomo urzędnicy nie mogą tego robić. Media skupiły także uwagę na budzące kontrowersje zakupy wyposażenia gabinetu prezesa. “Za państwowe pieniądze kupiono mu radioodtwarzacz, telewizor LCD, dwa nowe telefony komórkowe (w tym telefon Prady za 4,8 tys. zł), monitor do komputera, zestaw samochodowy do nawigacji satelitarnej ( za 1,5 tys. zł), a nawet skórzaną teczkę (Wittchen, model Arizona za 1600 zł) itd. Zażyczył sobie również fotel godny prezesa za bagatela 4 tys. zł, kolejnego, większego monitora i dwóch reprodukcji obrazów olejnych” – informował “Newsweek”.

MS, Wrp.pl