Premia dla młodych rolników. Kto może ubiegać się o dofinansowanie?

fot. M. Wasak

Już tylko do 29 maja można składać wnioski o premie dla młodych rolników. W tym roku w ramach pomocy beneficjent może otrzymać 150 tys. zł w dwóch ratach; 120 tys. zł po spełnieniu określonych dla naboru warunków i 30 tys. zł po realizacji biznesplanu.

A kto może ubiegać się o to dofinansowanie? W dniu złożenia wniosku potencjalny beneficjent nie może mieć więcej niż 30 lat. Powinien także dysponować odpowiednimi kwalifikacjami zawodowymi lub uzupełnić je w ciągu trzech lat od doręczenia decyzji o przyznaniu pomocy.

Wnioskodawca powinien także być właścicielem gospodarstwa o powierzchni min. 1 ha, a także prowadzić działalność rolniczą, jednak nie wcześniej niż 2 lata przed złożeniem wniosku.

Wnioskodawca powinien także przedstawić biznesplan o rozwoju gospodarstwa, a także posiadać lub utworzyć gospodarstwo o wielkości ekonomicznej w przedziale od 13 do 150 tys. euro.

Szczegółowe informacje na temat warunków przyznawania pomocy można znaleźć na stronie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa: Premie dla młodych rolników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności