Precyzyjny rozsiewacz nawozów AXIS 50.1W

Wśród nowości oferowanych na rynek przez firmę KUHN w przyszłym roku, które zostaną zaprezentowane podczas targów POLAGRA PREMIERY 2010, tym razem polecamy rozsiewacz nawozów z wagą RAUCH AXIS 50.1W.

Nowy model rozsiewacza jest kolejnym krokiem Firmy w kierunku rolnictwa precyzyjnego. AXIS 50.1W wyposażono w elektroniczny system ważenia, a przetwarzanie danych i łatwość obsługi to największe zalety tej maszyny, jak zapewnia producent. Prezentowana maszyna, podobnie jak pozostałe rozsiewacze tej rodziny, jest wyposażona w system CDA®, który łączy w sobie wygodę obsługi oraz ochronę granul nawozu.

Zmiana szerokości roboczej odbywa się poprzez zmianę punktu dozowania nawozu na tarcze wysiewające – regulacja przeprowadzana jest z kabiny ciągnika.
Wolne obroty mieszadła (17 obr/min) zapobiegają uszkadzaniu granul, dzięki czemu zachowany jest prawidłowy obraz wysiewu.

Automatyczne ważenie i regulacja dawki
Wbudowany system ważenia zapewnia ciągłą informację dotycząca ilości nawozu znajdującego się w zbiorniku oraz regulację zasuw dozujących w trakcie pracy. W zależności od parametrów zapisanych w komputerze QANTRON E (dawka wysiewu i szerokość robocza) system kontroluje i koryguje stopień otwarcia zasuw dozujących kilka razy na sekundę. AXIS 50.1 W nie wymaga przeprowadzania próby kręconej – wystarczy napełnić zbiornik nawozem i rozpocząć wysiew!

Duża wydajność: 500 kg/minutę
System CDA® pozwala na wysiew nawozu z dużą prędkością, ok. 500 kg/minutę lub 500 kg/ha przy szerokości roboczej 30 m i prędkości 20 km/h. To ogromna zaleta w przypadku ograniczeń pogodowych w optymalnym terminie nawożenia.

TELIMAT: precyzyjny wysiew na skraju pola
Rozsiewacz może być wyposażony w urządzenie do wysiewu granicznego sterowane z kabiny ciągnika, dzięki czemu spełnia wszystkie wymogi dotyczące ochrony środowiska oraz optymalizuje wykorzystanie nawozu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności