fbpx
Strona głównaPozostałePrawie 90% rolników otrzymało już płatności bezpośrednie za 2008 rok

Prawie 90% rolników otrzymało już płatności bezpośrednie za 2008 rok

Blisko 1,26 mln rolników, czyli prawie 90% uprawnionych otrzymało już płatności bezpośrednie za 2008 r. Na ich konta bankowe Agencja przekazała ponad 6,87 mld zł. Już od 15 marca rolnicy będą mogli składać wnioski o przyznanie dopłat za rok 2009. W praktyce jednak Agencja zacznie je przyjmować w poniedziałek 16 marca.

W tej kampanii Agencja obsługuje ponad 1,421 mln wniosków o przyznanie płatności obszarowych, które złożyli rolnicy w 2008 r. Na ich konta bankowe ARiMR przekaże w sumie ok. 9,03 mld zł z tytułu płatności obszarowych za 2008 r..

ARiMR zapewnia, że nie ma żadnego zagrożenia dla terminowego wypłacenia dopłat, których realizacja, zgodnie z krajowymi i unijnymi przepisami, powinna zakończyć się do 30 czerwca 2009 r.

Tymczasem już za tydzień rozpocznie się kolejna kampania przyjmowania wniosków o dopłaty bezpośrednie. Zgodnie z przepisami rolnicy mają czas do 15 maja na złożenie kompletu dokumentów. Po tym dniu Agencja będzie jeszcze przyjmowała wnioski przez 25 dni tj. do 9 czerwca, ale za każdy dzień zwłoki w jego złożeniu, będzie odliczany 1 proc. płatności bezpośredniej.

MS/Wrp.pl
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.