Prawie 65% kierowców w Polsce ma problemy z ciśnieniem… w oponach

Takie wnioski, w ujęciu ogólnokrajowym dokładnie 64,89% kierowców, wyciągnięto z wyników 7. ogólnopolskiej akcji Ciśnienie pod kontrolą”, zorganizowanej przez Michelin i Statoil Poland.”

W Tygodniu Dobrego Ciśnienia (3-7 października) skontrolowano 13 tys. samochodów. Eksperci Michelin i Euromaster sprawdzali ciśnienie w oponach i stan bieżników. Z badań przeprowadzonych na 30. stacjach Statoil wynika, że 64,89% samochodów miało nieprawidłowe ciśnienie – to o ponad 4% mniej niż przed rokiem.
Organizatorzy akcji z wyników wysnuwają wniosek, że świadomość kierowców dotycząca prawidłowego ciśnienia w oponach rośnie. W tym roku najbardziej świadomi znaczenia ciśnienia okazali się kierowcy z województwa śląskiego, gdzie nieprawidłowe ciśnienie w oponach miało 40,06%. Najgorzej wypadli, tak samo jak w ubiegłym roku, mieszkańcy woj. lubelskiego (80,73% z nieprawidłowym ciśnieniem). Dobre wyniki przyniosło natomiast badanie stanu opon, na jakich jeżdżą Polacy. Średnia głębokość bieżnika to 4,85 mm – w Polsce dopuszcza się do ruchu drogowego oponę o bieżniku 1,6 mm.
Wyniki akcji Ciśnienie pod kontrolą” wykazały także bardzo niepokojącą sytuację na polskich drogach. Okazuje się że w Polsce kierowców jeżdżących na bardzo niebezpiecznym lub niebezpiecznym ciśnieniu w oponach jest 31,9% (6,9% wszystkich przebadanych samochodów w całej Polsce miało ciśnienie w oponach o ponad 1 bara niższe niż zalecane). Taki poziom stanowi poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa jazdy, przypominają spece z Michelin.
Źródło: Michelin”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności