Pożyczka dla rolników w EFL

Europejski Fundusz Leasingowy wprowadza do swojej oferty nowy produkt – pożyczkę dla klientów rynku Agro. Pożyczka umożliwi polskim rolnikom łatwiejszy dostęp do środków pomocowych z funduszy UE.

Wprowadzona przez EFL pożyczka stanowić będzie alternatywę dla Klientów nie zainteresowanych finansowaniem przez leasing. Będzie ona jednak produktem komplementarnym z leasingiem w sytuacji wymagającej finansowania pomostowego.
Pożyczka jest udzielana klientowi na zakup wybranego przez niego środka trwałego. Inaczej niż w przypadku leasingu, to pożyczkobiorca staje się właścicielem nabytego sprzętu. Jest to rozwiązanie korzystne zwłaszcza dla rolników, którzy dzięki nabyciu sprzętu na własność mogą starać się o dofinansowanie inwestycji z unijnych środków pomocowych, w których rozliczanie transz dotacji jest korzystniejsze w przypadku współfinansowania pożyczką niż leasingiem.
Finansowaniem pożyczką mogą być objęte nowe i używane sprzęty rolnicze. Należą do nich: ciągniki, maszyny rolnicze, maszyny rolnicze samobieżne bez rejestracji, kombajny do zbioru zbóż, pługi, ładowarki samojezdne – rolnicze, przyczepy rolnicze, maszyny do obróbki drewna, maszyny przemysłu rolnego i spożywczego do rozdrabniania i mieszania, maszyny i urządzenia rolnicze i gospodarki leśnej, wały uprawowe, agregaty uprawowe, kultywatory, siewniki, prasy do zbioru słomy i siana, ładowacze czołowe, kosiarki, rozrzutniki obornika, opryskiwacze, wozy paszowe, rozsiewacze nawozów.
Prezentacja nowej oferty produktowej odbędzie się podczas trwającego w dniach 24-27 września AGRO SHOW 2010 w Bednarach.