Poznaj doświadczenia rolników z innych krajów UE

Młodzi rolnicy, którzy od niedawna prowadzą ekologiczna działalność rolnicza lub poważnie myślą o założeniu własnego gospodarstwa ekologicznego mogą w ramach unijnego programu ,,Erasmus dla młodych przedsiębiorców’’ wyjechać na bezpłatny staż do za granicę . Na terenie naszego kraju za realizację tego projektu odpowiedzialna jest Fundacja ,,Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym’’. Złożenia przyjmowane są do 18 września 2015 roku.

Podczas stażu u doświadczonego przedsiębiorcy w jednym z krajów UE młodzi rolnicy mogą zdobyć praktyczną wiedzę z zakresu rolnictwa ekologicznego, nawiązać międzynarodowe kontakty branżowe oraz poprawić swoje umiejętności językowe.

W programie mogą uczestniczyć przedsiębiorcy z branży rolnictwa ekologicznego, którzy prowadzą swoją działalność nie dłużej niż 3 lata lub poważnie myślą o założeniu własnej działalności. Warunkiem koniecznym jest znajomość języka angielskiego lub języka kraju przyjmującego w stopniu umożliwiającym porozumiewanie się.

– Oferujemy bezpłatne przygotowanie dokumentacji aplikacyjnej, a także pomoc w nawiązaniu kontaktów z przedsiębiorcami przyjmującymi w następujących krajach UE: Grecja, Hiszpania, Estonia, Włochy, Niemcy. Dofinansowanie UE pokrywa koszty podróży i utrzymania, w tym zakwaterowania podczas pobytu za granicą. Długość stażu zagranicznego może wynosić od 1 do 6 miesięcy w ciągu roku – informuje Instytut Badań nad Demokracja i Przedsiębiorstwem Prywatnym.
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności