fbpx
Strona głównaWiadomościPoznaj Dobrą Żywność

Poznaj Dobrą Żywność

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi 10 czerwca 2017 roku organizuje na terenie Toru Wyścigów Konnych “Służewiec” w Warszawie Piknik Poznaj Dobrą Żywność.

Podczas imprezy  promowana będzie polska żywność wysokiej jakości: produkty oznaczone znakiem Poznaj Dobrą Żywność, produkty regionalne i tradycyjne oraz ekologiczne, a także idee i założenia Programu Poznaj Dobrą Żywność.

– W trakcie tegorocznego Pikniku zwiedzający będą mogli zapoznać się z ofertą gospodarstw agroturystycznych, obejrzeć wystawę zabytkowych maszyn rolniczych, czy odwiedzić mini zoo ze zwierzętami gospodarskimi – informują organizatorzy.

Głównym celem Programu PDŻ – Poznaj Dobrą Żywność jest informowanie o wysokiej jakości produktów żywnościowych. Udział w Programie jest dobrowolny. W programie mogą uczestniczyć przedsiębiorcy Państw Członkowskich Unii Europejskiej.

Znak PDŻ – Poznaj Dobrą Żywność będzie przyznawany tylko wyrobom, które spełniają kryteria, opracowane przez Kolegium Naukowe ds. jakości produktów żywnościowych.

Oznaczenie znakiem jakości PDŻ – Poznaj Dobrą Żywność jest informacją, która ma pomagać konsumentowi w wyborze odpowiedniego dla niego produktu. Jednocześnie realizowany jest cel wspólnotowej polityki w zakresie żywności, polegający na poszerzaniu obszaru wysokiej jakości i różnorodności żywności na Wspólnym Rynku.

Oznaczenie to ma również na celu podnoszenie zaufania konsumenta do produktu żywnościowego poprzez informację o jego wysokiej i stabilnej jakości.

Zgłoszenie producenta do programu jest nieodpłatne. Znak przyznawany jest na okres 3 lat.

Źródło: MR i RW

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.