Poznaj Dobrą Żywność – przyznano kolejne certyfikaty

W dniu wczorajszym przyznano znaki jakości Poznaj Dobrą Żywność producentom ponad stu produktów. Kolegium naukowe oceniające jakość zgłoszonych produktów, tym razem przyznało certyfikaty 118 produktom, w siedmiu kategoriach: mleko i jego przetwory, mięso i jego przetwory, mrożonki, przetwory owocowo-warzywne, wyroby piekarnicze i ciastkarskie, wyroby czekoladowe, miody, alkohole.

W uroczystym spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz centralnych i samorządowych, europosłowie, parlamentarzyści, przedstawiciele korpusu dyplomatycznego oraz producenci polskiej dobrej żywności.
Minister Marek Sawicki gratulując wyróżnionym z uznaniem odniósł się do ich sukcesów, zarówno na rynku europejskim, jak i rynkach światowych. Dzisiejsza gala jest świętem polskich przetwórców artykułów rolno-spożywczych. Branża ta daje ponad 12% całego eksportu” – mówił minister. “Jest to jedyna znacząca dziedzina polskiej gospodarki, w której mamy dodatni bilans handlowy, ponad 2 mld euro za ubiegły rok. Są to pieniądze, które zostają w naszym kraju, są to także potrzebne miejsca pracy.”

Dobrą wysoką jakość produktów, które otrzymują znak PDŻ zapewnia kolegium naukowe, eksperci działający przy ministerstwie rolnictwa, jednak to konsumenci kupując określone produkty decydują o tym, co jest dla nich ważne, znak PDŻ ułatwia im ten wybór.
Lista wyróżnionych produktów dostepna jest na stronie MRiRW.