Pożar w Nowej Białej. Jak pomóc pogorzelcom?

Kilkuset strażaków walczyło 19 czerwca z ogromnym pożarem, jaki wybuchł w miejscowości Nowa Biała pod Nowym Targiem. Całkowicie bądź częściowo spłonęło 30 budynków, w tym gospodarcze. Uruchomiono już zbiórkę pieniędzy dla pogorzelców na stronie zrzutka.pl.

Jak informują strażacy z Nowego Targu, ogniem objętych było 13 budynków mieszkalnych oraz 23 budynki gospodarcze.

– W trakcie prac rozbiórkowych będziemy mieli dalszą wiedzę, co do strat materialnych oraz tego, ile zwierząt ucierpiało. Będziemy dokładnie sprawdzać pogorzelisko. Każdy budynek z osobna – mówi rzecznik nowotarskiej straży pożarnej Piotr Krygowski.

Do szpitala trafiło dziewięć osób poszkodowanych w pożarze, liczba zwierząt, które zginęły w ogniu, nie jest jeszcze znana. Na miejscu pojawił się między innymi premier Mateusz Morawiecki, który zapewnił pogorzelców, że mogą liczyć na wsparcie rządu. Już teraz wiadomo, że straty spowodowane pożarem będą ogromne, dlatego organizowane są akcje charytatywne na rzecz mieszkańców Nowej Białej, zbiórka prowadzona będzie między innymi we wszystkich parafiach Archidiecezji Krakowskiej.

Datki dla pogorzelców można wpłacać także za pośrednictwem strony zrzutka.pl, gdzie w prosty sposób można dokonać przelewu na rzecz poszkodowanych. Do tej pory (poniedziałek, ok. godz. 9) zebrano już przeszło 550 tys. zł.

Paweł Palica

Foto: OSP Kościelisko

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności