Pożar na gospodarstwie rolnym pod Ostródą. Spore straty, padły kury

fot. KP PSP Ostróda

19 listopada doszło do rozległego pożaru na terenie gospodarstwa rolnego w warmińsko – mazurskiej miejscowości Stębark (gmina Grunwald).

Informacja o pożarze wpłynęła do stanowiska kierowania komendanta powiatowego w Ostródzie kilkanaście minut po godz. 21. Do akcji gaśniczej z JRG Ostróda wyjechały dwa samochody ratowniczo-gaśnicze oraz samochód specjalny – drabina mechaniczna. Alarm pożarowy ogłoszony został również w okolicznych jednostkach OSP z gminy Grunwald i Dąbrówno.

– Strażacy na miejscu akcji zastali rozwinięty pożar budynku gospodarczego i przyległej do niego wiaty wypełnionej słomą. Obok znajdował się garaż, w którym zgromadzone były maszyny rolnicze. W pierwszej fazie akcji gaśniczej strażacy starali się nie dopuścić, aby pożar przeniósł się na garaż. W kolejnym etapie, gdy dojechały kolejne samochody ratowniczo-gaśnicze prowadzono działania gaśnicze jednocześnie w natarciu i obronie. W dalszej fazie akcji działania gaśnicze polegały na wykonywaniu prac rozbiórkowych spalonych elementów, dogaszaniu zarzewi ognia oraz rozrzucaniu i przelewaniu palącej się słomy – relacjonuje st. kpt. Grzegorz Różański z KP PSP w Ostródzie.

W wyniku pożaru spaleniu uległ dach budynku gospodarczego oraz wiata, ponadto padło około 90 kur, które były w budynku. Działania gaśnicze trwały około trzech godzin. Udział w nich wzięło 57 strażaków, 12 pojazdów pożarniczych.

Paweł Palica

foto: KP PSP Ostróda

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności