Pożar gospodarstwa w Lesie Dębowym. Spłonęły m.in. traktor i suszarnia chmielu

Ogromne szkody wyrządził pożar, który wybuchł kilka dni temu w gospodarstwie rolnym w miejscowości Las Dębowy na Lubelszczyźnie. Straty szacuje się na 1,5 mln zł.

Strażacy z Opola Lubelskiego i okolic, którzy otrzymali zgłoszenie o pożarze ciągnika rolniczego, po przybyciu na miejsce zdarzenia zastali w pełni rozwinięty pożar budynków gospodarczych, do akcji zadysponowanych zostało 14 zastępów państwowej i ochotniczej straży pożarnej.

Straty zostały wstępnie oszacowane na 1,5 mln zł. Przyczyną pożaru było najprawdopodobniej zwarcie w instalacji elektrycznej ciągnika

– Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji mienia. W kulminacyjnym momencie podano w sumie 7 prądów wody (w obronie przyległych budynków podano 3 prądy wody, w natarciu podano 4 prądy wody). Dach na jednym z budynków zawalił się do środka. Po stłumieniu płomieni rozebrano dach na suszarni chmielu – informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu Lubelskim.

Paweł Palica

Fot. KP PSP Opole Lubelskie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności