fbpx
Strona głównaSensacjePożar gospodarstwa rolnego w Wielkopolsce, w akcji 65. strażaków

Pożar gospodarstwa rolnego w Wielkopolsce, w akcji 65. strażaków

15 zastępów straży pożarnej brało 26 czerwca udział w gaszeniu pożaru dużego gospodarstwa rolnego, do którego doszło w wielkopolskiej miejscowości Koźlątków w gminie Lisków.

Strażacy z Kalisza i okolic na pomoc wezwani zostali o godzinie 13:46. Po dojeździe na miejsce pierwszych zastępów ustalono, że na terenie gospodarstwa rolnego występuje duże zadymienie, a wewnątrz budynku gospodarczego palą się składowane baloty siana oraz sprzęt rolniczy.

Jak informuje st. kpt. Paweł Piwoński z KM PSP w Kaliszu, działania gaśnicze polegały na podaniu prądów wody do wnętrza z trzech stron budynku, a także obronie pobliskich tuneli foliowych przy pomocy kurtyn wodnych. Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do oddymiania oraz wywożenia balotów wykorzystując do tego ciągnik rolniczy i ładowarkę teleskopową, sprawdzając przy tym budynek przy pomocy kamery termowizyjnej. W akcji trwającej ok. 10 godzin brało udział 65 strażaków.

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.