fbpx
Strona głównaSensacjePożar chlewni na Pomorzu. Zginęły setki prosiąt, ogromne straty

Pożar chlewni na Pomorzu. Zginęły setki prosiąt, ogromne straty

Do rozległego pożaru chlewni doszło w nocy z 31 sierpnia na 1 września w miejscowości Mydlita pod pomorskim Bytowem. Hodowca poniósł ogromne straty, także w inwentarzu. Zginęły setki prosiąt.

Strażacy zostali wezwani na pomoc około godziny 2.

– W momencie przybycia jednostek część obiektu inwentarskiego objęta była ogniem, pozostała o powierzchni tysiąca metrów kwadratowych była w pełni zadymiona. Zadymienie bardzo utrudniało prowadzenie akcji gaśniczej, strażacy pracowali w aparatach oddechowych – informuje, cytowany przez serwis gp24.pl Fryderyk Mach, rzecznik prasowy KPP Bytów.

W obiekcie znajdowało się około 1900 sztuk prosiąt. Sporą ich część udało się w porę wyprowadzić, około 400 sztuk jednak padło. Straty właściciela hodowli wstępnie wyceniono na 1,5 mln zł, a obecnie badana są przyczyny pożaru.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.