Powszechny spis rolny – pierwszy po akcesji z UE, pierwszy elektroniczny

Rząd planuje przeprowadzenie w 2010 roku powszechnego spisu rolnego, pierwszego po przystąpieniu naszego kraju do Unii Europejskiej.

Ostatni powszechny spis rolny przeprowadzono w 2002 roku. Od tego czasu, oprócz zmian będących naturalnym następstwem wejścia Polski w struktury unijne i realizacji założeń Wspólnej polityki Rolnej, na polskiej wsi zaszły dość poważne zmiany. Zmieniła się nie tylko struktura gospodarstw rolnych, ich wielkość i kierunki funkcjonowania, ale także ich liczba, średnia powierzchnia, ilość zatrudnionych w rolnictwie osób oraz, co być może jest najbardziej zauważalne, stopień i poziom umaszynowienia gospodarstw. Te wszystkie zmiany chce poznać i przeanalizować rząd, planując własnie na przyszły rok badania.

Dane zbierane w badaniach bezpośrednich przez grupy rachmistrzów, będą wprowadzane od razu do systemów informatycznych, a sam formularz spisowy będzie w formie elektronicznej. Rząd zapowiada odchodzenie od formularzy papierowych oraz wykorzystanie w spisie danych ze źródeł administracyjnych, co zostało zawarte w przyjętym przez rząd projekcie ustawy o przeprowadzeniu powszechnego spisu rolnego w 2010 r.

E.G./WRP
źródło: www.premier.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności