Powołano Ogólnopolski Komitet Protestacyjny Rolników

W związku z wprowadzeniem rosyjskiego embarga na import wieprzowiny, po wykryciu na terytorium Litwy i Polski przypadku ASF, nastąpiło dramatyczne pogorszenie sytuacji na rynku trzody chlewnej.

Sytuacja na rynku trzody wygląda dramatycznie, gdyż koszty wciąż rosą, zwierzęta przecież trzeba karmić, doglądać i leczyć. Jeśli ceny nadal będą szły w dół, to produkcja stanie się nieopłacalna a naszym gospodarstwo będzie grozić bankructwo. 
Dlatego rolnicy producenci trzody z całego kraju postanowili na wniosek Niezależnych  Komitetów  Protestacyjnych Rolników z Małopolski, Świętokrzyskiego, Łódzkiego, Pomorskiego i Podlasia powołać Ogólnopolski Komitet Protestacyjny. Do współpracy zapraszamy wszystkich przedstawicieli komitetów protestacyjnych i organizacji zawodowych i branżowych rolników, którzy podejmują działania mające na celu usuwanie skutków ekonomicznych spowodowanych afrykańskim pomorem świń.
Brak zdecydowanych i czytelnych rozwiązań ze strony Polskiego Rządu jest dla nas nie do przyjęcia, ponieważ każdego dnia dziesiątki tysięcy gospodarstw ponosi straty i staje przed groźbą bankructwa.

Spotkanie koordynacyjne komitetów protestacyjnych odbędzie się w środę 12 marca br. w siedzibie KZRKiOR przy ulicy Solec 18/20 w Warszawie.

O godzinie 14.00 zapraszamy na Konferencje Prasową, która odbędzie się również w siedzibie KZRKiOR przy ulicy Solec 18/20 w Warszawie. 
Z poważaniem
Paweł Augustyn
Przewodniczący Komitetu Protestacyjnego Rolników Ziemi Tarnowskiej
Koordynator Powstania Ogólnopolskiego Komitetu Protestacyjnego Rolników