Powodzianie: drugi nabór wniosków

30 listopada rozpocznie się drugi nabór wniosków o wsparcie na odbudowę gospodarstw zniszczonych przez tegoroczne powodzie, jak ogłosiła Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Zgodnie z zapowiedziami, Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Tomasz Kołodziej ogłosił, na stronie internetowej ARiMR oraz w dzienniku o zasięgu ogólnopolskim,termin przyjmowania wniosków o przyznanie pomocy z działania Przywracanie potencjału produkcji rolnej zniszczonego w wyniku wystąpienia klęsk żywiołowych oraz wprowadzenie odpowiednich działań zapobiegawczych”. Rolnicy będą mogli składać wnioski o przyznanie pomocy na odbudowę gospodarstw zniszczonych przez tegoroczne powodzie od 30 listopada do 30 grudnia 2010 r. To w tym roku drugi nabór wniosków o przyznanie takiego wsparcia. Dzięki tej decyzji poszkodowani rolnicy, którzy nie zdążyli złożyć wniosków o przyznanie pomocy w pierwszym naborze który odbył się od 30 września do 12 listopada br. mogą zrobić to teraz.
Budżet na udzielenie pomocy w ramach tego działania wynosi 100 milionów euro, czyli ok. 400 milionów złotych. W pierwszym naborze, przeprowadzonym od 30 września do 12 listopada 2010 r.ARiMR zarejestrowała dotychczas blisko1600 wniosków, w których rolnicyubiegają się o przyznanie wsparcia w łącznej wysokościprawie 120milionów złotych. Liczba złożonych wniosków i wynikająca z nich kwota pomocy może się zwiększyć, bowiem część rolników wysłała dokumenty za pośrednictwem poczty i docierają one w dalszym ciągu do Agencji.

Szczegóły na http://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/30-listopada-rozpocznie-sie-drugi-nabor-wnioskow-o-wsparcie-na-odbudowe-gospodarstw-zniszczonych.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności