Powódź problemów – woda musi odejść!

Woda to życie, ale nagła odwilż po obfitych opadach śniegu tej zimy może doprowadzić do licznych podtopień. Zalane piwnice, pola, drogi, pomieszczenia mieszkalne oraz inne lokale gospodarcze są efektem zniszczeń jakie niosą za sobą niebezpieczne roztopy. Nie tylko szybko topniejący śnieg może być niebezpieczny dla naszych domostw. Jak radzić sobie z wodą, gdy np. pęknie rura w łazience, w piwnicy, zepsuje się pralka lub zmywarka? Co robić gdy woda już wedrze się na naszą posesję?

Kiedy średnia dobowa temperatura powietrza przekroczy 0oC rozpoczynają się roztopy. To zjawisko atmosferyczne trwa, aż do całkowitego stopnienia zalegającej pokrywy śnieżnej i lodowej. Wiosennym roztopom towarzyszą spływy wód roztopowych i wezbrania rzek, co może prowadzić do lokalnych podtopień. Woda zalegająca w pomieszczeniach po zalaniach jest bardzo brudna i wymaga użycia specjalnego sprzętu do jej odpompowania. Idealnie do tego celu nadają się pompy do brudnej wody marki GARDENA. Dzięki wykonaniu z materiałów wysokiej jakości odznaczają się długą żywotnością i wysoką wytrzymałością. Funkcja aquasensor pozwala na automatyczne włączenie pompy, nawet przy bardzo niskim poziomie wody (od 65 mm) i wypompować wodę do ustawionego wcześniej poziomu. Do trudnych zadań firma oferuje pompę do brudnej wody inox, która może przepompować 20.000 l wody na godzinę, o maksymalnej grubości ziarna do 38 mm. Jej atrakcyjny wygląd zapewnia trwała obudowa wykonana ze stali szlachetnej nie ulegającej korozji.

Wysoki poziom wód gruntowych to oznaka mogących pojawić się problemów z podsiąkaniem wody do piwnic czy garażów. Czasami woda pojawia się także w miejscu, w którym nie powinno jej być np. gdy pęknie rura wodociągowa w łazience, pralni lub piwnicy. Normalnie podczas wypompowywania pozostają resztki wody na podłożu. Teraz dzięki wydajnym pompom zanurzeniowym GARDENA możecie Państwo zaoszczędzić dużo pracy. Dzięki rozwiązaniom zastosowanym w niektórych z nich usuwają one wodę czystą i lekko zabrudzoną z powierzchni płaskich, nawet do poziomu 1 mm. Gdy jesteśmy daleko lub po prostu nie zauważyliśmy, że zalewa nam piwnice nie ma powodu do obaw. Model Comfort aquasensor 1300 automatycznie włącza się przy poziomie 5 mm. Idealnie nadaje się do ochrony piwnicy przed zalaniem. Dzięki niemu zapobiegamy szkodom, mogącym powstać przy nagłym zalaniu wodą, a kompaktowa budowa pozwala na instalacje w wąskich miejscach. Na koniec pozostaje już tylko wytrzeć podłoże i wszystko jest ponownie suche.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności