fbpx
Strona głównaTechnikaPöttinger z rekordowymi wynikami sprzedaży

Pöttinger z rekordowymi wynikami sprzedaży

Austriacka firma Pöttinger osiągnęła nowy rekord obrotów w roku finansowym 2021/22. W kolejnym trudnym roku obrotowym (od 1.sierpnia 2021 do 31. lipca 2022) firma zwiększyła swoje obroty o 25 proc., do 506 milionów euro.

Jak informuje firma, jest to największy wzrost w całej ponad 150-letniej historii firmy. Kwota eksportu wynosząca 91 proc. od wielu lat pozostaje na niezmiennie wysokim poziomie.

W obrocie maszynami znowu najlepsze wyniki uzyskały maszyny do zbioru zielonek, które stanowią 67 proc. tego obrotu. W segmencie przyczep samozbierających, gdzie Pöttinger od wielu lat jest światowym liderem rynku, nowy model Jumbo nie tylko przyczynił się do ogromnego wzrostu obrotów o prawie 13 procent, ale również został wyróżniony nagrodą Farm Machine 2022.

Udział maszyn do uprawy gleby w ogólnej sprzedaży maszyn wynosi 33 proc. Obrót ten tworzą inteligentne maszyny uprawowe i siewniki, jak również nowy segment maszyn do mechanicznej pielęgnacji upraw.

Firma odnotowała również pozytywny rozwój w sprzedaży oryginalnych części zamiennych. Wzrost o okrągłe 12 proc. wynika przede wszystkim z efektywności pracy centrum logistycznego, działu serwisu i wieloletniej dostępności części zamiennych i roboczych do starszych modeli maszyn.

W Austrii w minionym roku obrotowym (2021/22) – mimo bardzo wysokiego udziału w rynku – udało się go jeszcze zwiększyć sprzedaż. W całym obrocie firmy zajmuje on 9 proc., co pozwala Austrii pozostać w gronie największych rynków zbytu i nadal  zajmować trzecie miejsce w statystykach ogólnych.

Miniony rok zapisał się również bardzo pozytywnym rozwojem obrotów na rynkach zagranicznych. Ze względu na pandemię i wojnę w Ukrainie oczywiście z różnym przebiegiem: kwota eksportu wyniosła 91 proc. Blisko 60 proc. całego obrotu wypracowały Niemcy, Francja, Austria, Polska, USA i Szwajcaria. Największymi rynkami zbytu w odniesieniu do obrotu całkowitego są Niemcy z blisko 18 proc. i Francja z prawie 15 proc. Obydwa rynki odnotowały w minionym czasie kolejny wzrost sprzedaży

Kolejnymi rynkami z ponadprzeciętnymi wzrostami obrotów są  kraje Ameryki Północnej: USA (+75 proc.) i Kanada (+29 proc.), a także Australia (+34 proc.). W niektórych krajach europejskich, jak Belgia (+52 proc.), Polska (+36 proc.), czy kraje skandynawskie: Szwecja i Dania (każdy kraj po blisko 35 proc. wzrostu) również odnotowano mocny wzrost popytu.

Istotny wkład w intensywny rozwój rynków zagranicznych miało 17 centrów dystrybucji  zlokalizowanych na całym świecie i pięć zakładów produkcyjnych w Europie. Łącznie w minionym roku obrotowym zatrudnionych było 2.017 osób z 36 różnych krajów całego świata.

 

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.