Pöttinger NOVACAT 402 i 442

Kosiarki dyskowe Pöttinger cieszą się popularnością wynikającą z tradycji wytwórcy i jakości wykonania. Produkty z austriackiego Grieskirchen to doskonała propozycja dla profesjonalistów. Tych wielkoobszarowych jak również mniejszych gospodarstw.

Kosiarka dyskowa NOVACAT 402 montowana z tyłu, to maszyna o szerokości roboczej 3,88 m. Jej większa siostra o symbolu NOVACAT 442 posiada szerokość roboczą 4,3 m. Najważniejszą nowością w konstrukcji tych maszyn jest hydrauliczne przedramię łączące, które gwarantuje łatwy montaż bez konieczności dostosowania długości górnego łącznika TUZ. Sprzęganie kosiarki z ciągnikiem odbywa się w zasadzie bez narzędzi i regulacji, niezależnie od geometrii TUZ ciągnika.
Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest automatyczne składanie urządzenia do pozycji transportowej. Ćwierćobrót o 90 st. w tył odbywa się za pomocą siłownika hydraulicznego, sterowanego z kabiny ciągnika. Kosiarka posiada hydrauliczny docisk do podłoża, zapewniający stabilną pracę nawet na niejednorodnej runi czy nierównym podłożu. W celu właściwego ustawienia nacisku, na korpusie maszyny ustawiony jest widoczny z kabiny manometr, za pomocą którego można kontrolować i regulować nacisk. Prześwit na uwrociach wynosi min 50 cm ponad gruntem, dzięki temu uszkodzenie zespołu tnącego czy spowodowanie innych szkód jest zminimalizowane.
W celu zapewnienia optymalnego wykorzystania efektywnej szerokości roboczej, zarówno NOVACAT 402, jak i 442 mogą być montowane w dwóch różnych pozycjach. W połączeniu z przednią kosiarką NOVACAT 351 alpha-motion możliwe jest uzyskanie szerokości roboczej do 7,4 m. W rezultacie ta kombinacja stanowi ekonomiczną alternatywę dla użytkownika.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności