Potrzebne zmiany w prawie ze względu na nowych mieszkańców wsi

Rolnicy mają coraz większe problemy prowadzeniem działalności rolniczej ponieważ coraz więcej osób wybiera wieś jako miejsce swojego zamieszkania, a nie pracy zawodowej.

Osobom tym często przeszkadza działalność rolników, hałas , zapach z hodowli czy zapylenie. Na tym tle dochodzi do sąsiedzkich konfliktów, które coraz częściej mają swój finał w sądzie. Dlatego konieczne są rozwiązania prawne regulujące te kwestie.

Krajowa Rada Izb Rolniczych postuluje do resortu rolnictwa o systemowe rozwiązanie w tym zakresie i stworzenie podstaw prawnych zabezpieczających prowadzenie produkcji rolnej na obszarach wiejskich.

Według samorządu rolniczego dobrym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie obowiązkowych zobowiązań w aktach notarialnych kupujących nieruchomości na obszarach wiejskich, że są świadomi, że na tym terenie prowadzona jest produkcja rolna i mogą występować uciążliwości z nią związane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności