Potrzebne punkty odbioru i przetwarzania odpadów rolniczych

Krajowa Rada Izb Rolniczych wnioskuje do Ministerstwa Klimatu o utworzenie na terenie Polski punktów odbioru i przetwarzania odpadów pochodzących ze źródeł rolniczych.

W ocenie samorządu rolniczego funkcjonujący w kraju program usuwania folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej nie spełnia bowiem swojego celu z uwagi na niewielką ilość punktów zdolnych przetworzyć odpady pochodzące właśnie z tych gospodarstw. Jak wskazują rolnicy wprowadzenie tego programu nie tylko nie rozwiązało istniejącego problemu lecz wręcz przeciwnie przyczyniło się do stworzenia kolejnych.

– Dla przykładu, Rada Powiatowa Małopolskiej Izby Rolniczej w Tarnowie zwróciła się do wszystkich gmin leżących na terenie powiatu tarnowskiego z pisemnym zapytaniem o sposoby wprowadzenia na ich terenie programu usuwania folii rolniczych. Spośród 17 gmin tylko 14 udzieliło odpowiedzi (najczęściej telefonicznie) i żadna nie zdecydowała się do przystąpienia realizacji tego programu ani nie planuje wystąpić do Rządu o przyznanie refundacji tego działania – mówi Wiktor Szmuelewicz, prezes KRIR.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności