fbpx
Strona głównaPozostałeKRIRPotrzebne punkty odbioru i przetwarzania odpadów rolniczych

Potrzebne punkty odbioru i przetwarzania odpadów rolniczych

Krajowa Rada Izb Rolniczych wnioskuje do Ministerstwa Klimatu o utworzenie na terenie Polski punktów odbioru i przetwarzania odpadów pochodzących ze źródeł rolniczych.

W ocenie samorządu rolniczego funkcjonujący w kraju program usuwania folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej nie spełnia bowiem swojego celu z uwagi na niewielką ilość punktów zdolnych przetworzyć odpady pochodzące właśnie z tych gospodarstw. Jak wskazują rolnicy wprowadzenie tego programu nie tylko nie rozwiązało istniejącego problemu lecz wręcz przeciwnie przyczyniło się do stworzenia kolejnych.

– Dla przykładu, Rada Powiatowa Małopolskiej Izby Rolniczej w Tarnowie zwróciła się do wszystkich gmin leżących na terenie powiatu tarnowskiego z pisemnym zapytaniem o sposoby wprowadzenia na ich terenie programu usuwania folii rolniczych. Spośród 17 gmin tylko 14 udzieliło odpowiedzi (najczęściej telefonicznie) i żadna nie zdecydowała się do przystąpienia realizacji tego programu ani nie planuje wystąpić do Rządu o przyznanie refundacji tego działania – mówi Wiktor Szmuelewicz, prezes KRIR.

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA




ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.