Poszukiwany inwestor!

Ministerstwo Skarbu Państwa poszukuje inwestora prywatyzowanej Fabryki Osłonek Białkowych Fabios” S.A. z siedzibą w Białce – producenta kolagenowych osłonek białkowych przeznaczonych do produkcji wędlin i wyrobów wędliniarskich. Termin składania ofert upływa w dniu 25 listopada br., o godzinie 12:00.”

Ministerstwo Skarbu Państwa ogłosiło przetarg na 34 000 000 akcji, stanowiących 85% kapitału zakładowego Fabryki Osłonek Białkowych Fabios” S.A. Minimalna cena za jedną akcję wynosi 1,60 zł. Termin składania ofert upływa w dniu 25 listopada br., o godzinie 12:00. Oferty należy składać w Ministerstwie Skarbu Państwa.

Fabryka Osłonek Białkowych FABIOS S.A. jest jedynym w Polsce producentem kolagenowych osłonek białkowych przeznaczonych do produkcji wędlin i wyrobów wędliniarskich. Spółka oferuje osłonki białkowe w pełnej gamie kolorystycznej i o szerokim wachlarzu średnic. Większą część jej asortymentu stanowią osłonki niejadalne. Rynek, na którym działa fabryka jest ściśle związany z rynkiem mięsnym, a bezpośredni wpływ na wahania popytu mają wzrosty lub spadki spożycia wędlin. Znaczna część produktów spółki sprzedawana jest poza granicami kraju, między innymi w Austrii, Bułgarii, Czechach, Francji, Hiszpanii, na Litwie, Łotwie, w Niemczech, Rosji, Rumunii, Słowacji, Słowenii, Turcji, na Ukrainie, Węgrzech i we Włoszech. Odbiorcami produktów FABIOS S.A. są zarówno hurtownie przedstawicielskie, jak i zakłady mięsne. Park maszynowy spółki obejmuje 12 linii produkcyjnych osłonek niejadalnych, 4 linie produkcyjne osłonek wiankowych, 2 linie produkcyjne osłonek do szynek oraz linię prototypową do produkcji osłonek zgryzalnych. Spółka ma stabilny portfel zamówień, który pozwala na pełne wykorzystanie zdolności produkcyjnych fabryki.

Więcej informacji o przetargu na stronie MSP
lub w Biurze Komunikacji Społecznej: media@msp.gov.pl, tel. (+48 22) 695 81 82

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności