Posiedzenie KRIR

W Ośrodku Doradztwa Rolniczego Poświętne/k Płońska 27 marca odbyło IX Posiedzenie III kadencji Krajowej Rady Izb Rolniczych. Uczestniczący w obradach prezesi oraz delegaci z 16 wojewódzkich izb rolniczych miedzy innymi wysłuchali informacji z działalności zarządu Krajowej Rady Izb Rolniczych.

Zebrani wysłuchali także informacji Komisji Budżetowej i Rewizyjnej oraz rozpatrzyli uchwałę w sprawie przyjęcia porozumienia o współpracy pomiędzy Krajową Radą Izb Rolniczych a Fundacją Pomocy dla Rolnictwa i uchwałę w sprawie nieodpłatnego przejęcia od Agencji Nieruchomości Oddział Terenowy w Warszawie nieruchomości w Parzniewie, gmina Brwinów, powiat pruszkowski, na cele służące wykonywaniu zadań statutowych KRIR.

Dyskutowano również na temat cen na poszczególnych rynkach rolnych i problemów, z jakimi obecnie borykają się polscy rolnicy. W obradach Walnego Zgromadzenia Izb Rolniczych uczestniczył również Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marek Sawicki oraz Doradca Prezydenta RP Jan Krzysztof Ardanowski. Szef resortu rolnictwa przedstawił ocenę aktualnej sytuacji w rolnictwie, w tym na poszczególnych rynkach rolnych. Minister Marek Sawicki omówił również poszczególne etapy wdrażania Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, jak również perspektywy zmian unijnej polityki rolnej po roku 2013. Kolejnym poruszanym tematem była kwestia dotycząca Health-check. Ponadto minister Sawicki zaapelował do uczestników Walnego Zgromadzenia Izb Rolniczych o wsparcie polskich działań na arenie międzynarodowej w sprawie przyszłości Wspólnej Polityki Rolnej.

Opracował: WOC

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności