fbpx
Strona głównaCenyRynek zbóz i oleistychPoseł PiS: Słowa niemieckiego ministra rolnictwa budzą politowanie

Poseł PiS: Słowa niemieckiego ministra rolnictwa budzą politowanie

Minister rolnictwa Niemiec Cem Ozdemir skrytykował decyzję Polski o utrzymaniu zakazu importu na terytorium naszego państwa zbóż z Ukrainy. Na krytykę ostro odpowiedział przewodniczący sejmowej komisji spraw zagranicznych Radosław Fogiel z PiS.

– Kiedy wam to pasuje, to jesteście solidarni, a kiedy wam nie pasuje, to nie jesteście – powiedział Ozdemir cytowany przez Financial Times.

– Takie słowa to wyraz zupełnie nieuzasadnionej buty a desperacka próba pozowania na moralistów może budzić jedynie politowanie – powiedział Radosław Fogiel, cytowany przez portal wpolityce.pl – Dziś Polska ma prawo podejmować decyzje, które chronią naszą gospodarkę i nasze rolnictwo.

Poseł PiS przypomniał także, że Niemcy wstrzymywały pomoc finansową dla Ukrainy i sankcje na Rosję oraz blokował sojuszników chcących przekazać Ukrainie uzbrojenie. Zamiast pouczać Polskę Niemcy powinny zaangażować się w tworzenie korytarzy solidarnościowych i sprawnego tranzytu zboża przez Unię Europejską.

– Niemiecki minister jest ostatnią osobą, która powinna dzielić się dziś komentarzem, zwłaszcza komentarzem pod adresem Polski – powiedział Radosław Fogiel.

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.
[newsletter_signup_form id=4]