fbpx
Strona głównaWiadomościPosadzą miododajne drzewa

Posadzą miododajne drzewa

Samorząd Województwa Podkarpackiego w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości  zaprasza gminy z terenu województwa podkarpackiego do wzięcia udziału w akcji sadzenia drzew miododajnych.

Jak podkreślają organizatorzy, jej głównym celem jest sadzenie drzew miododajnych i tworzenie żywych pomników upamiętniających 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Dodatkowym celem akcji jest poprawa bioróżnorodności i wzrost pożytków dla pszczół.

W ramach akcji Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego planuje przekazać 100 sztuk drzew miododajnych dla każdej zainteresowanej jednostki samorządu terytorialnego województwa podkarpackiego

Do akcji może przystąpić każda jednostek samorządu terytorialnego województwa podkarpackiego, która pragnie upamiętnić 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę, a dodatkowo poprawić stan środowiska naturalnego oraz bioróżnorodność poprzez zwiększenie pożytków dla pszczół.

Źródło: UMWP

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.