Porzeczkowy spór

W dniu 23 lipca odbyło się spotkanie ministra rolnictwa i rozwoju wsi Marka Sawickiego z plantatorami czarnych porzeczek.

Podczas spotkania obie strony omówiły sytuację rynkową oraz przedstawiły możliwe scenariusze pomocy dla plantatorów (pomoc de minimis) oraz uregulowania rynku, który nie gwarantuje obecnie nawet zwrotu kosztów produkcji. Zarówno plantatorzy jak i minister Sawicki zwrócili uwagę, że przy tak dużej powierzchni upraw trudno o opłacalność produkcji. Strony umówiły się, że na początku przyszłego tygodnia rozmowy będą kontynuowane.
Plantatorzy porzeczek zostali również poinformowani o toczących się w Sejmie i Senacie pracach nad ustawą o Agencji Rynku Rolnego, która wprowadza obowiązek zawierania umów kontraktacyjnych na piśmie oraz ustawą Prawo Łowieckie, która ma uregulować sprawę zniszczeń upraw wyrządzonych przez dzikie zwierzęta.

Źródło: MRiRW
Agata Mówińska, źródło: MRiRW
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności