fbpx
Strona głównaPrawo i finanseUbezpieczenia i przepisyPortal eKRUS. W planach obsługa kont emerytów, e-dokumenty, w tym zaświadczenia

Portal eKRUS. W planach obsługa kont emerytów, e-dokumenty, w tym zaświadczenia

Odpowiadając na pytania rolników Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi  informuję, że dalszy rozwój systemu Portal dla Rolników eKRUS jest jednym z kluczowych zadań określonych w dokumencie Strategia Informatyzacji KRUS na lata 2021-2025.

W ramach rozszerzania zakresu e-usług udostępnianych beneficjentom Kasy, przewidziano rozbudowę portalu eKRUS, między innymi o obsługę kont emerytów i rencistów, udostępnienie kolejnych e-dokumentów, w tym zaświadczeń czy udostępnienie modułu składania i obsługi wniosków m.in. takich jak: zgłoszenie do ubezpieczenia, aktualizacja danych osobowych i gospodarstwa, zgłoszenie wypadku, itp.

– Dla części z tych zadań rozpoczęto już prace analityczne, w celu określenia zakresu modyfikacji portalu, a także niezbędnych modyfikacji systemów dziedzinowych Kasy, w których następuje właściwa obsługa ubezpieczonych i świadczeniobiorców – informuje Anna Gembicka, sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Natomiast projekt „Okienko dla Rolnika” w ostatnim czasie przechodzi przekształcenie w dwa projekty, każdy o innym zakresie. Równolegle Polski Fundusz Rozwoju wraz Kancelarią Prezesa Rady Ministrów rozpoczął realizację projektu Centralnej Ewidencji  Emerytalnej, w który to projekt zaangażowana jest Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, jak również wszelkie instytucje i podmioty operujące na rynku usług emerytalnych, tj. PPK, PPE, IKE, IKZE, OFE.

– Mając na uwadze odpowiedzialne gospodarowanie środkami publicznymi, portal eKRUS będzie poszerzany o takie funkcjonalności, które nie zdublują funkcjonalności tworzonych w ramach projektów centralnych – podsumowuje wiceminister Gembicka.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.