fbpx

Portal eKRUS. W planach obsługa kont emerytów, e-dokumenty, w tym zaświadczenia

Odpowiadając na pytania rolników Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi  informuję, że dalszy rozwój systemu Portal dla Rolników eKRUS jest jednym z kluczowych zadań określonych w dokumencie Strategia Informatyzacji KRUS na lata 2021-2025.

W ramach rozszerzania zakresu e-usług udostępnianych beneficjentom Kasy, przewidziano rozbudowę portalu eKRUS, między innymi o obsługę kont emerytów i rencistów, udostępnienie kolejnych e-dokumentów, w tym zaświadczeń czy udostępnienie modułu składania i obsługi wniosków m.in. takich jak: zgłoszenie do ubezpieczenia, aktualizacja danych osobowych i gospodarstwa, zgłoszenie wypadku, itp.

Samasz loteria - baner

– Dla części z tych zadań rozpoczęto już prace analityczne, w celu określenia zakresu modyfikacji portalu, a także niezbędnych modyfikacji systemów dziedzinowych Kasy, w których następuje właściwa obsługa ubezpieczonych i świadczeniobiorców – informuje Anna Gembicka, sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Natomiast projekt „Okienko dla Rolnika” w ostatnim czasie przechodzi przekształcenie w dwa projekty, każdy o innym zakresie. Równolegle Polski Fundusz Rozwoju wraz Kancelarią Prezesa Rady Ministrów rozpoczął realizację projektu Centralnej Ewidencji  Emerytalnej, w który to projekt zaangażowana jest Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, jak również wszelkie instytucje i podmioty operujące na rynku usług emerytalnych, tj. PPK, PPE, IKE, IKZE, OFE.

– Mając na uwadze odpowiedzialne gospodarowanie środkami publicznymi, portal eKRUS będzie poszerzany o takie funkcjonalności, które nie zdublują funkcjonalności tworzonych w ramach projektów centralnych – podsumowuje wiceminister Gembicka.

SDF baner ciągnik
Baner Syngenta
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.