fbpx
Strona głównaCenyPopyt eksportowy i niska podaż w kraju windują ceny wołowiny

Popyt eksportowy i niska podaż w kraju windują ceny wołowiny

Na rynku żywca wołowego z tygodnia na tydzień ceny idą powoli w górę. Stawki oferowane w ostatnich tygodniach w skupach wzrosły o około 30 procent w stosunku do analogicznego okresu w 2020 roku. Obecnie ceny byków kształtują się średnio na poziomie 8,77 zł/kg, jałówek – 7,85 zł/kg, a krów – 5,87 zł/kg.

Zdaniem ekspertów z Biura Analiz i Strategii Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa wzrost cen żywca wołowego wynika przede wszystkim z ograniczonej podaży wołowiny  na rynku krajowym oraz utrzymującego się dużego popytu eksportowego.

Niestety wzrost cen nie powoduje euforii wśród hodowców, ponieważ rosną również i bardziej znacznie koszty produkcji. Coraz częściej brakuje też w gospodarstwach hodowlanych rąk do pracy. Sam zapał gospodarza i jego rodziny często już nie wystarcza, potrzebni są pomocnicy, a tych na rynku pracy jak na lekarstwo.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.