fbpx
Strona głównaCenyRynek zbóz i oleistychPoniedziałek pod znakiem spadków cen zbóż. Cena pszenicy najniższa od 2 marca...

Poniedziałek pod znakiem spadków cen zbóż. Cena pszenicy najniższa od 2 marca 2022

Nowy tydzień nie rozpoczął się dobrze na europejskim rynku zbóż. To już trzeci spadkowy dzień z rzędu, a cena pszenicy na Matifie spadła do poziomu najniższego od 2 marca zeszłego roku.

Cena pszenicy spadła wczoraj o 1,25 EUR/t do 287,5 EUR/t.

Ceny eksportowe ponownie spadły w rosyjskich portach nad Morzem Czarnym. Według SovEcon eksport rosyjskiej pszenicy w ubiegłym tygodniu wyniósł 670 000 ton, czyli o 190 000 ton mniej niż tydzień wcześniej. Europejscy handlowcy pokładają nadzieje w imporcie z Maroka – informuje serwis Kaack.

Z kolei cena kukurydzy spadła do poziomu najniższego od 6 lipca 2022 roku, tym razem o 1 EUR/t do 279 EUR/t.

– Na Ukrainie żniwa kukurydzy jeszcze się nie skończyły. Późny omłot ma oczywiście negatywny wpływ na jakość. Minister rolnictwa Ukrainy Mykoła Solski powiedział w poniedziałek, że oceny szkód różnią się w zależności od gospodarstwa. Straty wahały się od kilku do 10-15 procent. Ze względu na wojnę i terytoria okupowane przez Rosję zbiory kukurydzy na Ukrainie w sezonie 2022/23 na poziomie 22-23 mln ton będą znacznie niższe od 42 mln ton z poprzedniego roku – podał serwis Kaack.

Spadła również cena rzepaku, tym razem o 3 EUR/t do 563,75 EUR/t.

 

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.