fbpx
Strona głównaPozostałePonar Silesia rozpoczyna działalność operacyjną

Ponar Silesia rozpoczyna działalność operacyjną

Na przełom października i listopada planowane jest pełne rozpoczęcie działalności operacyjnej Ponaru Silesia, spółki w 100% zależnej Ponaru Wadowice S.A. Oznacza to, że wadowickiej firmie udało się uruchomić nową fabrykę od zera w ciągu pół roku. Rozpoczęcie działalności przez Silesię jest ważnym krokiem w ekspansji Grupy Ponar na rynku hydraulicznym w Polsce. N

Ponar Silesia rozpoczyna działalność operacyjną
– W nieco ponad 6 miesięcy od założenia spółki udało nam się zakupić nieruchomość, skompletować kadrę oraz wybudować halę produkcyjną. Rozpoczęcie działalności przez Silesię jest ważnym krokiem w ekspansji Grupy Ponar na rynku hydraulicznym w Polsce. oraz będzie stanowiło podstawę dla strategii eksportowej w tym segmencie rynku – mówi Arkadiusz Śnieżko, prezes Ponar Silesia. Nakłady związane z zakupem działki, budową obiektów produkcyjno – biurowych oraz wyposażeniem spółki w niezbędny kapitał obrotowy związany z realizacją pierwszych kontraktów wyniosły ponad 6,5 mln zł Nowa hala zlokalizowana jest na działce o powierzchni 15.000 m2 w Łaziskach Górnych. Powierzchnia hali produkcyjnej wynosi 1200 m2, natomiast powierzchnia biurowo-socjalna ponad 500 m2.

– Założenie Silesii jest uzupełnieniem kompetencji Grupy Ponar w projektowaniui wykonawstwie najbardziej trudnych technicznie układów hydraulicznych przeznaczonych dla takich segmentów przemysłu jak energetyka czy hutnictwo. Dotychczas Ponar nie produkował zasilaczy o jednostkowej wartości ponad 1 mln zł. Obecnie, wykorzystując potencjał Silesii, wsparty inżynierami z Wadowic, jesteśmy w stanie zaprojektować i wykonać każde zlecenie dotyczące tego segmentu rynku. Dowodem na to będą pierwsze duże kontrakty dla odbiorców z branży hutniczej, realizowane przez Wadowice we współpracy z Silesią już w IV kwartale 2007 – dodaje Arkadiusz Śnieżko.

Układy hydrauliczne znajdują szerokie zastosowanie w obrabiarkach, prasach, urządzeniach dla przemysłu hutniczego, górniczego, drzewnego, papierniczego, materiałów budowlanych czy odlewniczego. W Ponar Wadowice sprzedaż w tym segmencie rynku charakteryzuje się silnym trendem wzrostowym. Roczne wzrosty w sprzedaży zasilaczy (na przestrzeni lat 2003 – I półrocze 2007r.) wynoszą ponad 40%. Udział sprzedaży zasilaczy w całości sprzedaży Ponar Wadowice wzrósł z 12% w roku 2003 do 23% za I półrocze 2007 roku.

opr. MS
Wrp.pl

Informacje o firmie:
Grupa Kapitałowa Ponar Wadowice S.A. koncentruje swoją aktywność na rynku hydrauliki siłowej w takich obszarach rynku jak produkcja elementów hydrauliki siłowej, siłowników hydraulicznych oraz zasilaczy (układów) hydraulicznych. Grupa jest jednym ze znaczących dostawców hydrauliki na rynku polskim oraz aktywnie realizuje strategie rozwoju na rynkach międzynarodowych. Uzupełniającą działalnością Grupy są inwestycje na rynku nieruchomości.
N

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.