fbpx
Strona głównaCenyRynek zbóz i oleistychPonad 800 wagonów m.in. ze zbożem utknęło na ukraińsko-węgierskiej granicy. Powód? Nowe...

Ponad 800 wagonów m.in. ze zbożem utknęło na ukraińsko-węgierskiej granicy. Powód? Nowe węgierskie przepisy

Duży problem mają eksporterzy chcący przewieźć koleją ukraińskie towary rolne przez Węgry. Wszystko to przez napięte terminy transportu tranzytowego.

O sprawie informuje serwis UkrAgroConsult.

– Termin [na tranzyt, red.] wynosi 7 dni, a jeśli zostanie przekroczony, przewoźnicy muszą zapłacić karę w wysokości 100% kosztów tranzytu zboża. Zasada ta zniechęca operatorów tranzytowych do eksportu przez Węgry, zwłaszcza w przypadku przeładunku zboża tranzytem przerywanym – podaje UkrAgroConsult.

Na przejściu granicznym pomiędzy Ukrainą a Węgrami Batiowo-Epereszki stoi w kolejce obecnie 536 wagonów ze zbożem, 223 z olejem i 59 z makuchami.

Węgierski przewoźnik MMV nie przyjmuje wagonów z Ukrainy, ponieważ czeka na dostępność składów z “europejskim” rozstawem po to, aby nie przekroczyć terminu wiążącego się z wysokimi karami.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.