fbpx
Strona głównaWiadomościPonad 3,7 mld euro na dobrostan zwierząt w KPS

Ponad 3,7 mld euro na dobrostan zwierząt w KPS

Jednym z najważniejszych elementów zatwierdzonego przez Komisje Europejską polskiego Krajowego Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej  jest  wsparcie dla gospodarstw hodowlanych i wzmocnienie polskiej hodowli, głównie przez dopłaty na dobrostan zwierząt.

Ponad 3,7 mld euro, czyli około 16 miliardów złotych, przeznaczone zostanie na pomoc dla polskich hodowców, głównie przez wspieranie tych rolników, którzy dobrowolnie wprowadzają podwyższone standardy dobrostanu zwierząt.

W 2019 roku z  wprowadzony został w Polsce pilotażowy program dobrostanu nazwany popularnie „Krowa 500 plus”. Obecnie efektywnie korzysta z niego ponad 50 tysięcy rolników.

Teraz w ramach Krajowego Planu Strategicznego  rozszerzony zostanie  ten program w taki sposób, że w warunkach pełnego dobrostanu (czyli więcej przestrzeni, wolny wybieg, letni wypas, ściółka w budynkach) to może być dopłata nie tylko 500 zł plus ale nawet 1500 plus dla tych rolników którzy korzystających  z systemu wsparcia produkcyjnego do krów i młodego bydła i którzy ponadto w maksymalnym stopniu dobrowolnie zwiększą standardy dobrostanu.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.