Pomysł na wypoczynek za miastem – 20 lecie Stowarzyszenia Agroturystycznego Ziemi Zgierskiej.

Stowarzyszenie Agroturystyczne Ziemi Zgierskiej

O tym, że agroturystyka na polskiej wsi może być ciekawą alternatywą dla atrakcyjnych lecz drogich wyjazdów do egzotycznych krajów oraz jednym ze sposobów poprawy sytuacji, szczególnie ekonomicznej mieszkańców obszarów wiejskich – najlepiej mogli się przekonać uczestniczy zorganizowanego 11 września we wsi Dzierżązna Jubileuszu 20 – lecia istnienia Stowarzyszenia Agroturystycznego Ziemi Zgierskiej.

Ze zdjęć prezentowanych na zorganizowanej z tej okazji specjalnej wystawy dokumentującej działalność Stowarzyszenia wynika , że urlop lub weekend spędzony  w gospodarstwach agroturystycznych na ziemi zgierskiej  to wspaniały aktywny wypoczynek w naturalnym środowisku. Turyści mają tutaj  możliwość bliskiego kontaktu z przyroda, znajdą tak brakującą w mieście ciszę i spokój oraz  zdrowe i czyste środowisko oraz  miłą rodziną atmosferę.

Wypoczynek na wsi stanowi też doskonałą okazję do zetknięcia się z lokalnym folklorem. Gospodarze oferujący  wypoczynek w swoich zagrodach prześcigają się w pomysłach na urozmaicenie czasu swoim gościom oferując im miedzy innymi liczne przejazdy bryczkami i wozami, ogniska, pikniki oraz możliwość uczestniczenia w pracach gospodarskich oraz karmienia zwierząt. Nie zapominają   też o żołądkach wczasowiczów oferując im regionalne potrawy oraz świeże sery, nabiał, wędliny a także  owoce i warzywa z własnego ogrodumówi Zbigniew Hauke, prezes Stowarzyszenia Agroturystycznego Ziemi Zgierskiej.

Samuel Skrzysz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności