Pomorze ma najlepsze warunki dla rozwoju OZE

Gminy takie jak Kobylnica w woj. pomorskim to najlepszy przykład mądrej polityki samorządu, która w zrównoważony sposób rozwija OZE w tym energetykę wiatrowa, z korzyścią dla społeczności lokalnej – przekonuje wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej dr Arkadiusz Sekściński.

Województwo pomorskie jest w szczególny sposób predestynowane do rozwoju energetyki wiatrowej – nie tylko na lądzie, ale również tej na morzu.

Morska energetyka wiatrowa może stać się kołem zamachowym dla firm z regionu, w tym dla stoczni, które już dziś produkują komponenty dla branży offshore, ale na razie na potrzeby projektów powstających na morzu północnym czy niemieckiej części Morza Bałtyckiego – uważa Sekściński.

O energetyce wiatrowej oraz rozwoju OZE i efektywności energetycznej dyskutować będą eksperci i politycy już 8 września podczas Polskiego Kongresu Energii Odnawialnej w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym.

AT za organizatorami imprezy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności